WBLS: Gra lepsza, ale Łokietek znowu zwycięski

Drużyna Volley Chalin nie sprawiła niespodzianki i nie odniosła zwycięstwa nad zespołem Łokietka Brześcia Kujawskiego. Postęp w stosunku do meczu z Boniewa był widoczny, choć wystarczyło to jedynie na ugranie seta.

O pierwszym secie w starciu z rywalami nie ma nawet co pisać, bo graliśmy tak, jakby nas nie było w ogóle na boisku. Praktycznie zerowa skuteczność w ataku, nerwowe przyjęcie i proste błędy w komunikacji sprawiły, że nie mieliśmy dosłownie nic do powiedzenia w tej części gry.

Na drugiego seta dokonaliśmy roszady w składzie i Krystiana Kacprzaka na pozycji przyjmującego zmienił Mateusz Szczytniewski. Nasza gra zaczęła wyglądać lepiej, a druga partia zaczęła się od znakomitej zagrywki Patryka Pączka (7:1). Zdobyta przewaga pozwoliła nam na kontrolowanie przebiegu spotkania, lecz w końcówce seta niepotrzebnie się rozluźniliśmy i rywale doprowadzili do remisu (24:24). Na szczęście to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i zwyciężyliśmy na przewagi 27:25.

Kolejne partie padły łupem jednak Łokietka. Podrażnieni przegraną partią siatkarze z Brześcia Kujawskiego podkręcili tempo rozgrywania akcji, a nasz zespół nie potrafił utrzymywać przez cały czas dobrej skuteczności z drugiego seta. Łokietek zwyciężył więc 3:1 i znalazł się na szczycie ligowej tabeli. Volley spadł na 10. pozycję.

Volley ChalinŁokietek Brześć Kujawski 1:3 (7:25, 27:25, 16:25, 14:25)

Skład Volleya: Patryk Pączek, Przemysław Nakonowski, Piotr Rohde, Kacper Balcerowski, Krystian Kacprzak, Mateusz Szczytniewski, Jarosław Łykowski (k.), Rafał Walter, Przemysław Gasik