WBLS: drugie zwycięstwo w lidze Volleya

W ostatnich tygodniach Volley rozegrał cztery mecze ligowe, w których zdobył cztery „oczka”. Dorobek punktowy może nie jest specjalnie zadowalający, ale pozwolił chalińskiej drużynie przesunąć się na 10. miejsce w tabeli i uplasować się tuż za lokalnym rywalem Borówką Krojczyn.

VI i VII kolejka spotkań nie przejdą z pewnością do historii jako te najbardziej udane. O meczach z Pizzerią Krokodyl i Gminą Lipno wystarczy powiedzieć tyle, że należało o nich jak najszybciej zapomnieć. Stały one pod znakiem słabego przyjęcia i dużej nieskuteczności w ataku, co w znacznym stopniu uniemożliwiło walkę o zwycięstwo. Dodatkowo Volley występował w nich bez wielu podstawowych zawodników m.in. kapitana Tomasza Tomaszewskiego. Warto jednak dodać, że pojawiały się fragmenty dobrej gry jak pierwszy set z Pizzerią czy trzecia partia przeciwko Gminie Lipno. To było jednak zdecydowanie za mało na znacznie lepiej dysponowanych przeciwników.

W VIII kolejce wreszcie nastąpił przełom w postaci kolejnych zdobyczy punktowych.  Zespół z Chalina rozegrał wtedy aż dwa spotkania. W pierwszym z nich zmierzył się z Wiką.  Mecz był niezwykle wyrównany  i obfitował w długie akcje. Inauguracyjną partię wygrali nasi siatkarze, kolejna została zapisana na konto rywali. W trzecim secie zwyciężyli ponownie zawodnicy Volley’a, a Wika w czwartym doprowadziła do remisu 2:2. O wszystkim zadecydował więc tie-break, który minimalnie na swoją korzyść rozstrzygnęli przeciwnicy.

Po emocjonującym spotkaniu z Wiką, Volley zmierzył się z Geberitem. W tym pojedynku, poza trzecią partią, siatkarze z Chalina  kontrolowali przebieg gry  i w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Za oba mecze w szczególności trzeba pochwalić Sławomira Wiśniewskiego, który był bardzo pewnym punktem w ataku naszego zespołu. Należy również wyróżnić Patryka Pączka. Nominalny rozgrywający musiał z konieczności zmienić pozycję i wcielił się w rolę libero. Wywiązał się z niej znakomicie.

Kolejne mecze ligowe Volley rozegra 13 i 14 kwietnia. Przeciwnikami naszej drużyny będą PWSZ EcoMyjnia Włocławek i Orlen Volley Team Płock.

Wyniki Volley’a:

Pizzeria KrokodylVolley Chalin 3:0 (25:18,25:7,25:7)

Gmina LipnoVolley Chalin 3:0  (25:15, 25:10, 25:23)

WikaVolley Chalin 3:2 (20:25,25:14,20:25,25:23,15:12)

Geberit – Volley Chalin 0:3 (16:25, 19:25, 23:25)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 2