WBLS: prestiżowa porażka z Borówką

Starciom Volley’a z Borówką Krojczyn zawsze towarzyszy nieco większy ładunek emocjonalny. Nasze drużyny znają się jak „łyse konie” i rywalizacja jest zawsze bardzo zacięta. Mimo to nigdy nie udało nam się pokonać tych rywali. Tym razem niestety nie było inaczej i także w meczu ligowym, górą okazali się siatkarze z Krojczyna, zwyciężając 3:1.

Borówka przed tym spotkaniem znajdowała się wyżej od nas w tabeli i to ona była faworytem tej rywalizacji. Wystąpiła jednak w mocno okrojonym składzie i nadarzyła się bardzo dobra okazja do pokonania rywali.

Drużyna Volley’a bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz. Nie pozwalaliśmy rywalom na rozwinięcie skrzydeł w ataku, przeciwnicy psuli również bardzo dużo zagrywek, czym ułatwiali nam zadanie. Rzetelna gra po naszej stronie pozwoliła nam na przejęcie inicjatywy i zwycięstwa w inauguracyjnej partii do 20.

Od drugiego seta zaczęły się problemy siatkarzy z Chalina. Przede wszystkim słabo wyglądało przyjęcie, w czym duży udział miała postawa libero Rafała Waltera, który nie mógł poradzić sobie z kąśliwą zagrywką przeciwników.  Jednak dzięki świetnej dyspozycji atakującego Volley’a Sławomira Wiśniewskiego udało się trzymać wynik w ryzach, lecz wystarczyło to jedynie na ugranie 21 punktów.

Trzecia partia wyglądała analogicznie do drugiej. Niedokładne przyjęcie, przez to brak skuteczności w ataku i solidna postawa rywali wystarczyła na wygranie tej części gry również do 21.

Po tym secie doszło do roszad w składzie zespołu z Chalina. Pozycję atakującego zajął Łukasz Zabłotowicz, na przyjęcie wszedł Sławomir Wiśniewski, natomiast na środek wrócił Przemysław Nakonowski. Trudno powiedzieć, że po tych zmianach gra zawodników Volley’a wyglądała lepiej, ale na pewno skuteczniej.  Przez większość czwartej partii nasi siatkarz prowadzili i byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji. Jednak proste błędy w końcówce spowodowały, że to przeciwnicy wygrali po grze na przewagi i mogli cieszyć się w pełni zasłużonym zwycięstwem.

Zawodnikom Volley’a pozostaje żal niewykorzystanej okazji. W 10. kolejce gracze z Chalina rozegrali dwa spotkania. Przegrali 1:3 z liderami ligi PWSZ Ecomyjnią Włocławek i 0:3 z trzecią drużyną rozgrywek Orlenem Volley’em Team Płock. 3 punkty trafiły natomiast na konto chaliniaków za walkower z Granpolem.

Wyniki spotkań Volley’a:

PWSZ Ecomyjnia WłocławekVolley Chalin 3:1 (25:19, 23:25, 25:15, 27:25)

Orlen Volley Team PłockVolley Chalin 3:0 (25:11, 25:14, 25:14)

Granpol – Volley Chalin 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)

Borówka KrojczynVolley Chalin 3:1 (20:25, 25:21, 25:21, 27:25)

Skład Volley’a w meczu z Borówką: Miłosz Lewandowski, Piotr Rohde, Łukasz Zabłotowicz, Przemysław Nakonowski, Jarosław Łykowski (k.), Rafał Walter oraz Patryk Pączek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

93 − 87 =