LALPS: wyrównany bój na korzyść Tłuchowa

Niestety drugi mecz i druga porażka. Tym razem lepsza okazała się drużyna Tłuchowa. Nie jest to  z pewnością wymarzony ligowy początek, ale czasami najbardziej bolesne lekcje uczą najbardziej i są zapowiedzią czegoś dobrego.

Przedmeczowe przewidywania zakładały bardzo wyrównany pojedynek i w 100 % się sprawdziły. Po raz kolejny trzeba zaznaczyć, że o zwycięstwie rywali zadecydowały przegrane końcówki setów i trzeba również po raz kolejny wyciągnąć z nich pozytywne wnioski.

Przebieg trzech partii był bardzo podobny, jeśli chodzi o błędy powielane przez oba zespoły. Zarówno Tłuchowo, jak i drużyna Gamy, miały ogromne problemy w przyjęciu zagrywki i dużo psuły w polu serwisowym. To sprawiało, że spotkanie miało często szarpany, nerwowy przebieg i było mało w nim „czysto siatkarskich” elementów.  Dominowała za to walka, „czyszczenie parkietu” i mocne ataki z obu stron. Niestety w takim prowadzeniu spotkania lepiej czuła się drużyna rywali, co było widać głównie w końcówkach partii.

Zawodnicy z Tłuchowa podejmowali w decydujących momentach ryzyko, które im się ostatecznie opłaciło. O porażce naszego zespołu zadecydowała więc skuteczność w ataku po niedokładnym przyjęciu i to był element, w którym rywale byli zdecydowanie od nas lepsi.

W dwóch pierwszych setach siatkarze Gamy potrafili prowadzić kilkoma punktami, lecz w ostatecznym rozrachunku przeciwnicy wyrównywali stan rywalizacji i wygrali decydujące piłki (25:22, 25:23). Trzecia partia to odwrotna sytuacja i prowadzenie zawodników Tłuchowa. Następnie nasza „gonitwa”, wyrównanie i gra na przewagi, zakończona zwycięstwem rywali 29:27.

Warto zaznaczyć, że swój debiut w zespole zaliczył Piotr Cieślak, który jest nowym nabytkiem klubu z Chalina.

Swoich pierwszych punktów będziemy szukać więc w spotkaniu trzeciej kolejki z Bobrownikami w niedzielę 17 listopada.

Gama Volley Chalin – Tłuchowo 0:3 (22:25, 23:25, 27:29)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński (k.), Łukasz Zabłotowicz, Jarosław Łykowski, Mariusz Jaroszewski, Przemysław Nakonowski, Piotr Rohde, Patryk Pączek oraz Szymon Kuczmarski, Piotr Cieślak, Kacper Balcerowski, Krystian Kacprzak, Przemysław Gasik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 + = 59