„Złotka” szóste w Sierpcu

Przyzwoity występ oraz bardzo ważny sprawdzian mają za sobą siatkarki Gamy Volley Chalin. Nasze reprezentantki w sierpeckim turnieju zajęły 6. miejsce, mając m.in. za swoje rywalki trzecioligowy SPS Skępe czy De-Feat Żuromin.

„Złotka” do Sierpca jechały przede wszystkim z chęcią zagrania bardzo dobrych spotkań, bez nastawiania się na konkretny wynik. Wiadomo było, że w obecnej chwili na nieco wyższym poziomie są zespoły z Wąbrzeźna, Topólki, wcześniej wspomnianego Skępego czy Żuromina. Niemniej, i z nimi nasze dziewczyny podejmowały w przeszłości wyrównaną walkę.

Ostatecznie do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów (faza grupowa) i do 21 punktów (kolejne fazy zmagań). Siatkarki Gamy Volley Chalin trafiły do grupy ze SPS Skępe, Husarki Mochowo i De-Feat Żuromin.

Paradoksalnie, biorąc pod uwagę poziom drużyn, „Złotka” rozegrały najlepsze spotkanie z faworyzowanym SPS Skępe. Mimo porażki 0:2, w tym spotkaniu nie brakowało zawziętości, skutecznych obron, dobrych akcji i przede wszystkim pomysłu na grę. W drugim spotkaniu z Husarkami Mochowo dominacja naszych siatkarek nie podlegała żadnej dyskusji. O zwycięstwie zawodniczek Gamy zdecydowały głównie bardzo dobra zagrywka i znakomita gra na siatce. Bilans 1-1 sprawiał, że awans do półfinału był możliwy.  Warunkiem koniecznym było jednak pokonanie drużyny z Żuromina.

Niestety, tak jak 2 lata temu, lepsze okazały się siatkarki rywalek. „Złotka” miały przede wszystkim problem z dobrym przyjęciem i to poskutkowała porażką w dwóch setach. Nasze zawodniczki zajęły 3. miejsce w swojej grupie, co oznaczało, że będą walczyć o 5. pozycję w całym turnieju.

Rywalkami siatkarek Gamy były zawodniczki zespołu Mistrzynie Tie-breaka. Jak się później okazało, przeciwniczki nazywały się tak nie bez powodu, bowiem po dość wyraźnym zwycięstwie w inauguracyjnej partii, dwa kolejne sety padły łupem Mistrzyń i to one mogły cieszyć się z wywalczenia 5. miejsca.

Wyniki siatkarek Gamy Volley Chalin:

Gama Volley Chalin – SPS Skępe 0:2

Gama Volley Chalin – Husarki Mochowo 2:0 (15:8, 15:9)

Gama Volley Chalin – De-Feat Żuromin 0:2 (8:15, 9:15)

Gama Volley Chalin – Mistrzynie Tie-Breaka 1:2 (21:16, 11:21, 5:15)

Skład Gamy: Monika Gasińska, Aleksandra Sumocka, Aleksandra Kaźmierska, Natalia Grabkowska, Ewelina Chalińska, Gabriela Raczkowska, Oliwia Wysińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − 49 =