LALPS: zdobyć i wykorzystać Setbol(e)

Ciężka przeprawa czeka siatkarzy Gamy Volley Chalin w czwartej kolejce Lipnowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Przeciwnikiem naszej drużyny będą zawodnicy Setbolu Czernikowo, którzy obecnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Tytuł zapowiedzi kolejnego spotkania nie jest przypadkowy. Bowiem, po pierwsze mierzymy się z drużyną z Czernikowa, której pierwszy człon nazwy to Setbol. Po drugie, nasz zespół ma często problemy z wykorzystywaniem piłek setowych, zwanych potocznie setbolami. A to końcówki poszczególnych partii w wyrównanym pojedynku mogą odegrać kluczową rolę dla losów spotkania.

Niedzielny rywal to triumfator zeszłorocznej edycji Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Przeciwnicy zakończyli poprzednie rozgrywki z bilansem 6-1 i 17 punktami na swoim koncie. Takim samym bilansem mogła się poszczycić również drużyna Golden Boys, ale przegrała z Setbolem mniejszą ilością wygranych setów. Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem poprzedniej edycji LALPS został Tomasz Janiszewski, który grał właśnie w zespole naszych niedzielnych rywali.

W tym sezonie ekipa z Czernikowa jest jak dotąd niepokonana w lidze. Przeciwnicy odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując na inaugurację w tie-breaku Tłuchowo i 3:0 zespół Bobrownik. My z kolei mamy bilans 1-2 i spotkanie z Setbolem będzie dla nas wyznacznikiem tego, w jakiej formie jesteśmy po nieco słabszym starcie sezonu. Będzie to też dla nas ostatni mecz przed krótką dwutygodniową przerwę od pojedynków o stawkę.

Do tej pory nie mieliśmy okazji mierzyć się w dotychczasowej historii naszych startów z zespołem z Czernikowa. Mamy nadzieję, że odniesiemy kolejne zwycięstwo, choć czeka nas bardzo trudne spotkanie. Transmisja z tego pojedynku na naszym fan page’u w niedzielne przedpołudnie o godzinie 11:00.

Ostatnie wyniki Setbola Czernikowo:

– Tłuchowo – Setbol Czernikowo 2 – 3 ( 25:21 20:25 26:24 18:25 8:15 )

Setbol Czernikowo – Bobrowniki 3 – 0 ( 25:13 25:22 25:23 )

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

48 − = 42