DALPS: pewne zwycięstwo z AS Krojczyn

Świetnie zainaugurowały Dobrzyńską Amatorską Ligę Piłki Siatkowej zawodniczki Gamy Volley Chalin. „Złotka” wygrały w pierwszej kolejce z AS Krojczyn i zostały liderkami ligi.

Nie było niespodzianki w spotkaniu z coraz lepiej grającym AS Krojczyn, choć momentami bywało nieco nerwowo. W szczególności lekki stres towarzyszył naszym siatkarkom w początkowych fragmentach każdej z partii. Inauguracyjny set rozpoczął się grą „punkt za punkt” i widać było, że kluczowym elementem w tym pojedynku będzie dyspozycja w polu serwisowym oraz przyjęcie zagrywki.

Do momentu 11:10 dla „Złotek” wynik oscylował w granicy remisu. Wtedy to na zagrywkę weszła Ewelina Chalińska i sprytnymi serwisami punktowała rywalki, wyprowadzając nasze zawodniczki na kilka „oczek” przewagi. To był kluczowy moment tej partii, bowiem chaliniankom grało się potem zdecydowanie łatwiej. Ostatecznie, wygrały 25:14 i świetnie weszły w ten pojedynek.

W drugim secie gra „Złotek” była znacznie bardziej widowiskowa. Dzięki bardzo dobremu przyjęciu, za które odpowiadały Karolina Czubakowska, Natalia Grabkowska i Gabriela Raczkowska, grająca pani trener Monika Gasińska mogła pozwolić sobie na kombinacje, które przynosiły punktowy skutek. Defensywa była natomiast królestwem Czubakowskiej. Młoda zawodniczka, która dołączyła do zespołu przed sezonem, pokazała, że znakomicie odnajduje się na pozycji libero, ratując kilkukrotnie w widowiskowy sposób zespół przed utratą punktu. Wysokie prowadzenie pozwoliło natomiast na zmiany w drużynie i na parkiecie pojawiły się Aleksandra Sumocka czy jej imienniczka – Kaźmierska. Luz w grze miał odzwierciedlenie w wyniku, bowiem druga partia padła łupem naszych zawodniczek 25:13.

W trzecim secie w zespole Gamy pojawiały się małe kryzysy i delikatne przestoje, lecz nie miały one całkowicie wpływu na przebieg, jak się później okazało, ostatniej partii. Siatkarki Gamy szybko wypracowały sobie przewagę i konsekwentnie ją utrzymywały. Gdy pojawiały się natomiast problemy potrzebny był spokój. Ten wprowadzały nasze środkowe – Dorota Wyczałkowska i wcześniej wspomniana Chalińska. Obie wykazywały się świetnym przeglądem pola i różnorodnością ataków. Jednak bezkonkurencyjna na boisku była Martyna Brzezińska, Nasza atakująca popisywała się znakomitą skutecznością, kończąc ataki czy to z pierwszej czy to drugiej linii, dokładając do tego porządną zagrywkę i była „lekiem” na pojawiające się przestoje.

„Złotka” rozegrały bardzo dobry mecz, zwieńczony zwycięstwem w ostatniej partii 25:16. W II kolejce siatkarki Gamy zagrają z LO Lipno, które pauzowało.

W drugim sobotnim meczu I serii spotkań KSR Ogończyk Kikół wygrał z Wiślankami Wisłą Dobrzyń nad Wisłą 3:0 (25:18, 25:22, 25:19).

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

Skład Gamy: Monika Marcjańska, Ewelina Chalińska, Dorota Wyczałkowska, Natalia Grabkowska (k.), Gabriela Raczkowska, Martyna Brzezińska, Karolina Czubakowska oraz Aleksandra Sumocka, Aleksandra Kaźmierska, Zuzanna Słomczewska, Wiktoria Słomczewska

Tabela po 1. kolejce:

Lp. Drużyna Mecze Zwycięstwa Punkty Sety Małe punkty
1 Gama Volley Chalin 1 1 3 3-0 75-43
2 KSR Ogończyk Kikół 1 1 3 3-0 75-58
3 LO Lipno 0 0 0  0-0  0-0
4  Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą  1  0  0  0-3 58-75
5  AS Krojczyn  1  0  0  0-3  43-78

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 45 = 49