LALPS: Setbol lepszy w trzech setach

Ubiegłoroczny mistrz Ligi pokazał czemu został mistrzem, a my pokazaliśmy, dlaczego do tego miana dopiero aspirujemy. Po momentami wyrównanej grze Gama Volley Chalin przegrał 0:3 z Setbolem Czernikowo w czwartej kolejce Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Zespół z Chalina wyraźnie wszedł nierozgrzany w mecz, a rywale zaczęli od samego początku z wysokiego c, jeśli chodzi o dyspozycję w polu serwisowym. Błędy w przyjęciu oraz nieco szczęścia przeciwników, gdy piłka przetaczała się po siatce sprawiły, że zawodnicy z Czernikowa szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi.  Rozpędzeni przeciwnicy nie mieli żadnych problemów z kończeniem swoich akcji, choć z kolei blok był naszym najlepszym elementem w inauguracyjnej partii. Jednak to nie wystarczyło, by choć trochę zagrozić zawodnikom Setbola i to oni wygrali bardzo przekonująco pierwszą partię.

Na drugiego seta siatkarze Gamy wyszli w nieco innym zestawieniu personalnym m.in. Krystiana Kacprzaka zmienił Kacper Balcerowski, a za Szymona Kuczmarskiego zagrał Piotr Rohde. Widać było, że zespół zaczął lepiej funkcjonować, a przyjęcie wracało do normalnego poziomu, mimo świetnej zagrywki rywali. Do stanu 17:18 gra Volley’a mogła się podobać i w niczym nie ustępowaliśmy przeciwnikom. Jednak właśnie zagrywka okazała się kluczowym elementem, decydującym o porażce podczas drugiego seta. Chaliniacy całkowicie stanęli, Setbolowi nieco dopisało również po raz kolejny szczęście i zwyciężyli 25:17. Trzeba przyznać, że  rywale całkowicie wyeliminowali grę naszych środkowych, co  było w poprzednich meczach dużym atutem zespołu.

Drużyna Volley’a z seta na set zaczęła się rozkręcać i łapać odpowiedni rytm. Na trzecią partię zawodnicy powrócili do wyjściowego zestawienia i wszystko zaczęło się „kleić”. Wróciło przyjęcie, a co za tym idzie, gra środkiem i skuteczność ze skrzydeł. Bardzo dobre zawody rozgrywał nasz libero Patryk Pączek, który przyjmował zagrywki z ponad 80-procentowym pozytywnym skutkiem, co jest wynikiem rewelacyjnym. Dzięki świetnej postawie w polu serwisowym Jarosława Łykowskiego potrafiliśmy rywalom odskoczyć na kilka punktów (12:9). Zawodnicy Setbola wzięli czas, a w następnych akcjach  doprowadzili do remisu. Gra wciąż była na „styku” i coraz bardziej wiadomym było, że o zwycięstwie w tej partii rozstrzygnie emocjonująca końcówka. Niestety po raz kolejny nie udało nam się rozstrzygnąć jej na swoją korzyść i porażka 0:3 stała się faktem.

Trzeba przyznać, że Setbol tego dnia był po prostu lepszy, choć gdyby lepiej rozegrana była końcówka ostatniej partii to można by było powalczyć o bardziej korzystny rezultat. Niemniej będziemy mieć okazję do rewanżu i wtedy zobaczymy, czy zrobiliśmy postęp na tle bardziej doświadczonego rywala.

Gama Volley ChalinSetbol Czernikowo 0:3 (13:25, 17:25, 23:25)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński, Jarosław Łykowski, Krystian Kacprzak, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Łukasz Zabłotowicz, Patryk Pączek oraz Kacper Balcerowski, Piotr Rohde i Rafał Walter