Rencistki i emerytki z Pucharem Prezesa Gamy Volley Chalin!

Nie KSR Ogończyk Kikół, nie Gama Volley Chalin, a mimo przekornej nazwie, Emerytki i Rencistki okazały się najlepsze w pierwszej edycji turnieju o Puchar Prezesa Gamy Volley Chalin – Jarosława Łykowskiego. Nasze „Złotka” zakończyły zmagania na trzeciej pozycji.

Andrzejkowy Turniej Siatkówki kobiet już za nami. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 25 punktów, a o Puchar rywalizowały cztery drużyny: LO Lipno, Gama Volley Chalin, KSR Ogończyk Kikół oraz Emerytki i Rencistki.

Nasze „Złotka” świetnie weszły w turniej, bowiem rozpoczęły go od zwycięstwa 2:0 z LO Lipno. Licealistki tylko momentami nawiązywały wyrównaną walkę z siatkarkami Gamy, ale chalinianki popełniały mniej błędów własnych i to zadecydowało o wysokich wygranych w poszczególnych partiach. Zwycięstwo jest również bardzo dobrym prognostykiem przed meczem ligowym, bowiem w drugiej kolejce DALPS „Złotka” zmierzą się właśnie z lipnowiankami.

Dobry początek sprawił, że apetyty wzrosły w miarę jedzenia. Rywal w drugiej serii spotkań był jednak wymagający. Naprzeciw siatki stanęły bowiem zawodniczki KSR Ogończyka Kikół. O pierwszym secie tej rywalizacji należy jak najszybciej zapomnieć, bowiem nasze siatkarki przegrały bardzo wyraźnie do 13. Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Kluczem do zwycięstwa kikolanek okazały się być skuteczne zagrywki oraz gra na dużym ryzyku. „Złotka” podjęły rękawice, ale po drugiej piłce meczowej rywalki zakończyły to spotkanie, zwyciężając 2:0.

Mecz z Emerytkami i Rencistkami, czyli byłymi zawodniczkami LO Lipno jak zwykle był bardzo wyrównany. Wcześniejsza historia pokazała, że obie drużyny grały na wyrównanym poziomie, a najczęściej o zwycięstwie, którejś z drużyn decydował tie-break. Tym razem nie było inaczej. Inauguracyjna partia dla „Złotek”. Drugi set, oczywiście dla przeciwniczek. Obie części gry „na styku”, w obu padł wynik 25:23. Tie-break to już większa przewaga Emerytek i Rencistek, które przypieczętowując wygraną 2:1 z siatkarkami Gamy, przypieczętowały również turniejowe zwycięstwo.

Mimo że KSR Ogończyk Kikół zgromadził tyle samo punktów, co Emerytki i Rencistki, to te drugie mogły cieszyć się z końcowej wygranej, bowiem o triumfie zadecydowała ilość zwycięstw. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Gamy Volley Chalin, a na czwartym zawody skończyły siatkarki LO Lipno.

Bardzo dziękujemy  panu Cezaremu Sadowskiemu, właścicielowi sklepu Gama Mini w Chalinie, za dostarczenie wody dla wszystkich siatkarek.

Puchary oraz medale zostały ufundowane z dotacji pochodzących z Urzędu Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą.

Wyniki meczów Gamy Volley Chalin:

Gama Volley Chalin – LO Lipno 2:0 (25:16, 25:17)

Gama Volley ChalinKSR Ogończyk Kikół 0:2 (13:25, 20:25)

Gama Volley ChalinEmerytki i Rencistki 1:2 (25:23, 23:25, 10:15)

Skład „Złotek”: Oliwia Wysińska, Natalia Grabkowska, Marta Dąbrowska, Gabriela Raczkowska, Aleksandra Sumocka, Aleksandra Kaźmierska, Karolina Czubakowska, Ewelina Chalińska, Dorota Wyczałkowska

Trener: Monika Gasińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 + = 53