LALPS: kolejny wyrównany mecz, kolejna porażka

Naszą zmorą stały się wyrównane sety, a co za tym idzie wyrównane mecze. W 6. kolejce spotkań Lipnowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Gama Volley Chalin przegrał z Lipnowiakiem Oldboys 1:3.

Trzeba otwarcie przyznać, że nie byliśmy w trzech setach gorsi od rywala, ale mimo to przegraliśmy.  To już nie pierwsza tego typu sytuacja, że gramy z rywalem na równi, ale w końcówce drżą nam dłonie i nie potrafimy zagrać tego, co prezentujemy przez całą partię.

Dwa pierwsze sety miały podobny do siebie przebieg i oba zostały zakończone grą na przewagi.  Zarówno Lipnowiak jak i my najczęściej graliśmy lewym skrzydłem i głównie skuteczność tego elementu w obu zespołach decydowała o powiększającej się zdobyczy punktowej. Przyjęcie było stabilne i od czasu do czasu pozwalało grać przez środek, lecz nie tak jak w poprzednich meczach. Zagrywka rywali na pierwszy rzut oka nie była zbyt mocna, ale trafiała w punkt i „kąsiła” naszych przyjmujących. Mimo wszystko radzili sobie oni z dokładnymi dograniami i oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Niestety zawiodła precyzja w ataku w końcówkach partii, co skutkowało naszymi przegranymi do 24 i 25.

W trzecim secie nie zmieniliśmy wiele w naszej dyspozycji, ale znacznie więcej krzywdy przeciwnikom robiła nasza zagrywka. W polu serwisowym bardzo dobrze spisywali się Krystian Kacprzak i Piotr Rohde. W połączeniu z kończącymi atakami i wciąż stabilnym przyjęciem pozwoliło nam to wygranie kolejnej partii do 22.

Paradoksalnie, wygrany set zaszkodził nam bardziej niż pomógł i każdy element gry uległ pogorszeniu. Zaczęło się wszystko od niedokładnego odebrania zagrywki. To odbijało się na rozegraniu, a w ataku nasi skrzydłowi nie potrafili sobie poradzić wystarczająco dobrze, by zapisać kolejny punkt na konto naszej drużyny. W efekcie Lipnowiak nam krótko mówiąc odjechał, a my nie mieliśmy żadnych argumentów by gonić wynik. W czwartym secie przegraliśmy do 16 i w całym meczu 1:3.

Gama Volley Chalin – Lipnowiak Oldboys 1:3  ( 24:26 25:27 25:22 16:25 )

Skład Gamy Volley’a: Piotr Rohde, Kacper Balcerowski, Krystian Kacprzak, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Łukasz Zabłotowicz, Przemysław Gasik oraz Jarosław Łykowski