DALPS: Kikół bliżej końcowego triumfu

Mecz na szczycie nie zawiódł! W sobotę 14 grudnia w hali Dobrzyńskiego Centrum rozegrano 3. kolejkę Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej kobiet. Siatkarki Gamy Volley Chalin spotkały się z KSR Ogończykiem Kikół i po wyrównanym spotkaniu przegrały 1:3.

Kibice zgromadzeni na trybunach DCSiT nie mogli narzekać na nudę, bowiem od początku mecz „Złotek” z zawodniczkami z Kikoła obfitował w wielkie siatkarskie emocje. Oba zespoły zaczęły mocną zagrywką, ale jednocześnie również bardzo dobrym przyjęciem. Pierwsze piłki wskazywały na świetnie dobraną taktykę naszych dziewczyn, które znakomicie grały w asekuracji, głównie za sprawą Gabrieli Raczkowskiej. Po wyrównanym początku kilkupunktową przewagę osiągnęły kikolanki. To zasługa bardzo dobrej i mocnej zagrywki Bonowicz, która może nie zapisywała asów po swojej stronie, ale skutecznie utrudniała dokładne rozegranie piłki w zespole Gamy. „Złotka” nie poddały się i trzymały swoją grę. Udało im się w drugiej połowie seta odrobić straty, jednak końcówka należała już do rywalek, które wygrały tę partię do 21.

Druga partia była najlepszą w wykonaniu naszych siatkarek w tym sezonie.  Zawodniczkom Gamy wychodziło niemal wszystko, a przeciwniczki nie potrafiły odnaleźć się na boisku. Kapitalnymi seriami zagrywek popisywały się Marta Dąbrowska (5 punktów) oraz Dorota Wyczałkowska (2 punkty). Cały zespół grał genialną siatkówkę, znakomicie radząc sobie w bloku, ataku czy asekuracji. Drugą część gry zakończył as serwisowy Raczkowskiej. Wynik 25:12 dla „Złotek”.

Nasze siatkarki po tym secie uwierzyły w zwycięstwo i do trzeciej partii podeszły z jeszcze większą motywacją. Świetnie ją rozpoczęły bowiem od stanu 1:1, zdobyły siedem kolejnych punktów i wyraźnie prowadziły w meczu. Duża w tym zasługa skutecznych ataków Dąbrowskiej oraz bardzo dobrej zagrywki Raczkowskiej. Niestety czas wzięty przez trenera kikolanek poskutkował i rywalki otrząsnęły się z marazmu. Do pola serwisowego weszła zawodniczka Ogończyka z nr 10 na koszulce i po chwili remis stał się faktem. Dopiero akcja spotkania rozstrzygnięta przez punktowy atak Dąbrowskiej przerwała serię przeciwniczek.  Następnie kolejna seria mocnych zagrywek Bonowicz i kikolanki odskoczyły na kilka „oczek” przewagi. Tego prowadzenia  nie dało się już zniwelować do końca seta, mimo wyraźnych starań „Złotek”.

Czwarta partia to wyrównana, twarda gra z obu stron, ale obie drużyny falowały to w przyjęciu to w ataku i prowadzenie zmieniało się na korzyść raz jednej z ekip, raz drugiej. Prawdziwa walka na całego zaczęła się od stanu 18:18. Zarówno Ogończyk, jak i siatkarki Gamy robiły, co mogły by zdobyć punkt. Nieco na skuteczności w ataku straciła Dąbrowska, za to więcej punktować zaczęła Martyna Brzezińska. Dziewczyny świetnie uzupełniały się w rolach liderki i każda z zawodniczek na boisku, próbowała „wchodzić w buty” swojej koleżanki z zespołu. Trochę pecha i błędów własnych (głównie dotknięcia siatki) zadecydowało jednak o tym,  że to rywalki zapisały czwartą partię na swoje konto oraz w całym meczu wygrały 3:1.

Trzeba otwarcie przyznać, że był to najlepszy mecz „Złotek” w tym sezonie i jednocześnie jak na razie najbardziej wyrównane i najlepsze widowisko tegorocznej edycji DALPS.  Każda z siatkarek będąca na boisku zasłużyła na wielkie brawa, bo każda zostawiła kawał zdrowia na boisku. Kolejna kolejka Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej odbędzie się już w nowym roku 2020.

Gama Volley ChalinKSR Ogończyk Kikół: 1 :3 (21:25 25:12 18:25 21:25)

Skład Gamy Volley’a: Karolina Krępic, Gabriela Raczkowska, Marta Dąbrowska, Dorota Wyczałkowska, Ewelina Chalińska, Martyna Brzezińska, Karolina Czubakowska oraz Natalia Grabkowska (k.), Oliwia Wysińska, Aleksandra Sumocka, Zuzanna Słomczewska