Nasze trójki bez awansu do ćwierćfinału

W Ciechocinku w sobotę 28 grudnia rozegrano Otwarty Świąteczno – Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich. VIII edycja zgromadziła ponownie komplet 24 zespołów, a wśród nich były dwie nasze drużyny. Niestety żadnej z nich nie udało się awansować do ćwierćfinału.

Podczas rywalizacji prowadzona była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla podopiecznych Hospicjum Bożego Miłosierdzia w Raciążku. Same zmagania miały zmienioną nieco formułę w porównaniu do ostatnich lat. O ile sam format rozgrywania spotkań pozostał bez zmian ( mecz nadal trwał 10 minut i rozgrywany był na czas), o tyle zmienił się sposób przeprowadzania faz rozgrywek. 24 drużyny podzielono na cztery grupy 6-zespołowe, a awans do ćwierćfinału (nie jak wcześniej do 1/8) uzyskiwały dwie najlepsze ekipy.

Niestety obie reprezentacje naszego klubu nie dały przedostać się do najlepszej „8”. Lepiej sobotnią rywalizację rozpoczęły nasze panie w składzie: Natalia Grabkowska, Gabriela Raczkowska oraz Marta Dąbrowska, które pokonały Kujawski Lwy 23:13. Znacznie gorszy start zanotowali panowie (Jarosław Łykowski, Łukasz Zabłotowicz, Patryk Pączek oraz Łukasz Żuchowski). Nasi reprezentanci przegrali z Kolorowymi Motylkami 19:21. Drugie spotkanie wyszło męskiej trójce już znacznie lepiej, bowiem o jeden punkt słabsza okazała się Gorzelnia (22:21).

Złotka z kolei w międzyczasie nie dały rady SPS (13:27). Trzecia kolejka była nie udana dla obu naszych trójek. dziewczyny uległy Mikanowi 17:21, a Volley Bull’s byli dwa „oczka” słabsi od ACR Volley Team. Takie wyniki oznaczały, że coraz mniejsze stawały się szanse naszych drużyn na awans  do ćwierćfinału.

Czwarta seria spotkań ostatecznie rozwiała marzenia o przejściu fazy grupowej. Panie i panowie solidarnie przegrały swoje mecze (dziewczyny z KTS Ziemowit, chłopacy z Drużyną Actimela). Nasze trójki powalczyły jednak o pozytywne zakończenie zmagań w Ciechocinku i ta sztuka im się udała. Złotka wygrały z Gangem Sojuszu 19:18, a Volley Bull’s z Drużyną Marka 18:17. W obu przypadkach oznaczało to zajęcie ostatecznie 4. miejsca w swoich grupach.

Niemniej rywalizacja w Ciechocinku jest bardzo ciekawym urozmaiceniem w trakcie sezonu i pozwala w przyjemnej, siatkarskiej atmosferze zakończyć rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 12 = 20