WBLS: pierwsze zwycięstwo, Wika pokonana

Nie czekaliśmy długo na pierwszy triumf we Włocławskiej Branżowej Lidze Siatkówki. Już w drugiej kolejce tegorocznych zmagań pokonaliśmy Wikę 3:1, tym samym rewanżując się tej ekipie za porażkę w tie – breaku w ubiegłorocznej edycji WBLS.

Nie ma co ukrywać, że to był naprawdę dziwny mecz, bardziej przypominający kobiecą niż męską siatkówkę. Obie drużyny grały falami i to było bardzo widoczne. Początek pojedynku był nerwowy zarówno w szeregach Gamy Volley Chalin, jak i Wiki, widać było chaos. Ale szybko został on opanowany w szeregach naszej ekipy i chaliniacy momentalnie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Znakomicie w polu serwisowym spisywali się Przemysław Nakonowski, Piotr Rohde oraz Kacper Balcerowski i dzięki ich zagrywkom, a także szczelnemu blokowi potrafiliśmy zbudować bardzo pokaźną przewagę. Ta tylko się zwiększała i pierwszy set zakończyliśmy bez historii, wygrywając go do 11.

Druga partia była zgoła odmienna. Pierwszy set za bardzo uspokoił drużynę Gamy Volley Chalin i to było bardzo zgubne. Rywale od samego początku zaczęli punktować zagrywką naszych przyjmujących i osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Nawet, gdy mieliśmy piłkę w górze to zawodziła pierwsza akcja. Przewaga przeciwników zamiast maleć, rosła i to zawodnicy Wiki rozgromili  chalińskich siatkarzy do 13.

Trzeci set miał taki sam przebieg jak inauguracyjna partia. To gracze Gamy Volley Chalin dzięki dobrej zagrywce i skutecznemu blokowi odskoczyli na kilka punktów i non stop powiększali przewagę. Zawodnicy Wiki nie mieli żadnych argumentów, by przeciwstawić się naszej drużynie, która bardzo dobrze spisywała się w asekuracji i obronie, a kontry kończyli Krystian Kacprzak czy środkowi. W efekcie zwyciężyliśmy 25:19 i prowadziliśmy w meczu 2:1.

Czwarty set znowu rozpoczął się kłopotami w przyjęciu, które skutkowały kolejnymi prostymi błędami po naszej stronie. Zawodnicy Wiki dzięki dobrej postawie w polu serwisowym zdobyli kilka punktów przewagi i coraz bardziej możliwy wydawał się scenariusz, w którym do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny byłby tie-break. Zespół Gamy Volley’a potrzebował zmian i na parkiet weszli Mariusz Jaroszewski oraz Jarosław Łykowski. W momencie, gdy na zagrywce pojawił się Łukasz Zabłotowicz, nasza drużyna natychmiast zaczęła odrabiać straty i uwierzyła w zwycięstwo. Jeżeli  nie bezpośrednio z pola serwisowego to chaliniacy zdobywali punkty po kontrach z lewego skrzydła, a tam swoje „królestwo” mieli Kacprzak i Jaroszewski. Dzięki skutecznemu pościgowi udało się wygrać jeszcze czwartą partię 25:22 i w całym meczu 3:1.

Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło przesunąć się Gamie Volley Chalin na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Gama Volley Chalin – Wika Włocławek 3:1 (25:11, 13:25, 25:19, 25:22)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński, Kapcer Balcerowski, Krystian Kacprzak, Przemysław Nakonowski, Piotr Rohde, Łukasz Zabłotowicz, Rafał Walter oraz Patryk Pączek, Szymon Kuczmarski, Mariusz Jaroszewski, Jarosław Łykowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 3 = 4