Wiślanki bezkonkurencyjne w Wiktoriadzie, Złotka drugie!

Za nami I edycja „Wiktoriady”, która w tym roku wpisywała się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzyniu nad Wisłą oraz Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki. W ramach „Wiktoriady” odbył się turniej siatkówki kobiet. Zwyciężyły „Wiślanki” Dobrzyń nad Wisłą.

Choć od początku było wiadomym, że wynik rywalizacji ma drugorzędne znaczenie to wszystkie siatkarki podeszły do turnieju bardzo poważnie i nie odpuszczały. Takie podejście, walka zawsze do końca, o każdą piłkę i dążenie do doskonałości,  przyświecało śp. Wiktorii Sztarbowskiej, której pamięci został zorganizowany Memoriał. Jest to jego pierwsza edycja i organizatorzy zapewniają, że będą kolejne. Cieszymy się, że i ludzie związani z naszym klubem mogli dołożyć do tego małą cegiełkę przy turnieju siatkówki kobiet.

W zawodach wystąpiły cztery zespoły: „Wiślanki” Dobrzyń nad Wisłą, Gama Volley Chalin, Emerytki i Rencistki, a także AS Krojczyn. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 punktów systemem „każdy z każdym”.

Na początku turnieju Wiślanki pokonały w dobrym stylu krojczynianki 2:0 i zrobiły bardzo ważny krok w kierunku końcowego triumfu. Podobnie jak siatkarki Gamy, które wygrały w takim samym stosunku setów z Emerytkami i Rencistkami. „Złotka” znakomicie rozpoczęły to spotkanie od bardzo mocnych zagrywek Karoliny Krępic i Marty Dąbrowskiej i prowadziły aż 10:2. Tak duża przewaga uzyskana na początku lekko uśpiła czujność naszych siatkarek, które w miarę trwania pozwalały na więcej zawodniczkom z Lipna. Bardzo dobrą formę w ataku i w polu serwisowym pokazała zwłaszcza Natalia Kwaśniewska i zaczęło się robić niebezpiecznie. Prowadzenie jednak okazało się wystarczające i to chalinianki zapisały na swoim koncie pierwszą partię. Druga miała zupełnie inny przebieg. Była bardziej wyrównana i to lipnowianki obejmowały nawet kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie „Złotka” zmobilizowały się w końcówce i wygrały całe spotkanie 2:0. Ponownie pewnymi punktami drużyny w polu serwisowym były Krępic i Dąbrowska, po których zagrywkach zespół zdobywał najwięcej punktów.

Pierwsze wygrane Wiślanek i siatkarek „Gamy” oznaczały, że to te dwie drużyny mają największe szanse walczyć o końcowy triumf. Tak się też stało, a do bezpośredniego starcia doszło w drugiej serii spotkań. I tu gospodynie turnieju niestety nie dały praktycznie szans naszym zawodniczkom. Mimo kłopotu w przyjęciu, który pojawił się już od samego początku inauguracyjnej partii, „Złotka” ambitnie walczyły o zwycięstwo, lecz ta sztuka im się nie udała, przegrywając do 21. Drugi set to zdecydowanie lepsze przyjęcie, ale brak skuteczności w pierwszej akcji, a co za tym idzie, także znacznie gorszy wynik punktowy i przegrana do 11.

W trzeciej serii spotkań „Wiślankom” wystarczyło dopełnić formalności, choć przyszło im to znacznie trudniej niż mogły przypuszczać Pierwszy set z Emerytkami i  Rencistkami, pomijając kilka pierwszych akcji, był pod ich całkowitą kontrolą i pewnie w nim zwyciężyły. Wygrana w inauguracyjnej partii pozwoliła im już na 100 % odnieść końcowy triumf. W drugiej partii dobrzynianki przeprowadziły kilka zmian w składzie, lecz nie wpłynęły one na dobrą grę ich drużyny. Lipnowianki prowadziły w końcówce nawet 22:20, lecz bardzo mocna zagrywka Wiślanek zrobiła swoje i pozwoliła zamknąć mecz w dwóch setach.

W równolegle toczonym spotkaniu siatkarki Gamy Volley Chalin rywalizowały z AS Krojczyn i rywalki solidnie je „postraszyły”. „Złotka” nie pozwoliły im jednak na ugranie partii i także swój ostatni pojedynek podczas „Wiktoriady” zakończyły zwycięstwem 2:0.

„Wiślanki” zasłużenie triumfowały w całym turnieju, a „Złotka” zajęły drugie miejsce. Podium zamknęły Emerytki i Rencistki, które pokonały w bezpośrednim pojedynku 2:0 AS Krojczyn.Do rewanżu pomiędzy dobrzyniankami, a chaliniankami dojdzie bardzo szybko, bowiem już w najbliższą sobotę podczas 5. kolejki DALPS.

Wyniki Gamy Volley Chalin: 

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 2:0

Gama Volley Chalin„Wiślanki” Dobrzyń nad Wisłą 0:2

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 2:0

Skład „Złotek”: Karolina Krępic, Gabriela Raczkowska, Marta Dąbrowska, Oliwia Wysińska, Ewelina Chalińska, Natalia Grabkowska (k.), Karolina Czubakowska oraz Aleksandra Kaźmierska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 15 =