Środek kluczem do podium w Drobinie!

Byliśmy krok od końcowego triumfu, lecz ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Mężczyzn o Puchar Dyrektora MGOKSiR w Drobinie.  Pojedynek finałowy nie do końca nam wyszedł, choć stoczyliśmy wyrównany dwusetowy bój o zwycięstwo.

Sześć drużyn w Drobinie zostało podzielone na trzyzespołowe grupy. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 25 zdobytych punktów. Gama Volley Chalin trafił do grupy z Dziadami i Moniką oraz Zawidzem. Na rozpoczęcie zagraliśmy z pierwszą z wymienionych ekip.

Nie był to łatwy mecz, choć pojedynek siatkarze Gamy Volley Chalin zaczęli rewelacyjnie. Funkcjonowało wszystko począwszy od zagrywki każdego z zawodników, która ustawiła inauguracyjnego seta poprzez blok, kończąc na ataku. W tym ostatnim elemencie główną rolę pełnili środkowi: Kamil Witkowski, Przemysław Nakonowski i Szymon Kuczmarski. Po świetnej grze nasi zawodnicy triumfowali  w tej części spotkania do 18.  W drugim secie sytuacja się odwróciła na korzyść przeciwników. Przede wszystkim na wyniku odbiły się proste błędy naszej drużyny oraz nieskuteczność na kontrach. W efekcie rywale nam się zrewanżowali i zwyciężyli do 17. Tie-break jednak to powrót do świetnej gry z pierwszego seta. Od początku decydującej partii mocno i skutecznie. Zawodnicy ekipy „Dziady i Monika” nie znaleźli sposobu na nasz zespół i przegrali 5:15 i w całym meczu 1:2.

Dobre rozpoczęcie turnieju pozwoliło nam nabrać pewności siebie. Zespół Gamy Volley Chalin czekał kolejny trudny pojedynek z Zawidzem.  To była zacięta walka od samego początku do końca. Zawodnicy naszego klubu świetnie rozegrali dwie kolejne partie, tym samym odpowiadając na wyzwanie postawione przez rywali i rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Dobrze funkcjonował zwłaszcza system „blok – obrona” oraz zagrywka, która napsuła wiele krwi przeciwnikom. Wygrany tie-break oznaczał, że chaliniacy wyszli z pierwszego miejsca w grupie.

Półfinał z Selerkami był najlepszym meczem siatkarzy Gamy Volley Chalin w turnieju. Znowu o sobie znać dali środkowi, którzy byli nie do zatrzymania. Nasz rozgrywający, dzięki ich świetnej postawie, miał komfort w rozegraniu i posyłał piłki raz do skrzydeł, raz na środek, przez co przeciwnicy całkowicie pogubili się w bloku. Wygraliśmy ten mecz 2:0 i w pełni zasłużyliśmy na awans do finału.

O ile półfinał był naszym najlepszym spotkaniem w turnieju, to niestety pojedynek o końcowy triumf z naszymi grupowymi rywalami „Dziadami i Moniką” – najgorszym.  W pierwszym secie zawodnicy Gamy Volley Chalin grali zbyt czytelnie, głównie przez słabe przyjęcie. Gdy tylko nadarzała się okazja to Jabłoński rozgrywał piłkę na środek, ale nawet to nie było receptą na zbyt wiele problemów drużyny. Druga partia była już nieco lepsza w wykonaniu chaliniaków. Przede wszystkim rywale nie grali tak efektywnie w wybloku, choć i tak oni nadawali tempo gry. W końcówce prowadzili już 24:20, lecz dobra zagrywka Przemysława Nakonowskiego sprawiła, że nasi siatkarze byli bliscy wyrównania. Ostatecznie czwarta piłka setowa przyniosła końcowy triumf rywalom i wygraną 2:0.

Wyniki:

Gama Volley Chalin – Dziady i Monika 2:1 (25:18, 17:25, 15:5)

Gama Volley Chalin – Zawidz 2:0 (25:19, 25:20)

Gama Volley Chalin – Selerki 2:0

Gama Volley Chalin – Dziady i Monika 0:2 (20:25, 23:25)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński, Kamil Witkowski, Szymon Kuczmarski, Przemysław Nakonowski, Kacper Balcerowski, Mariusz Jaroszewski, Jarosław Łykowski, Łukasz Zabłotowicz, Przemysław Gasik

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 11 = 21