DALPS: prestiżowa porażka

W 5. kolejce Dobrzyńskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej siatkarki Gamy Volley Chalin przegrały z „Wiślankami” Dobrzyń nad Wisłą 0:3. Ten wynik oznacza, że nasz zespół zakończył zasadniczą rundę rozgrywek na 3. miejscu. Sobotnie rywalki uplasowały się „oczko” wyżej.

Można powiedzieć, że przynajmniej do kolejnego pojedynku pomiędzy tymi drużynami w Gminie rządzą „Wiślanki”. Przed meczem to one były faworytkami ze względu na ostatnie spotkania i dwie wygrane z zespołem „Złotek”. Dobrzynianki wywiązały się z tej roli w najlepszy z możliwych sposobów.

Początek pierwszego seta należał jednak do chalinianek. Rywalki popełniły kilka prostych błędów, a kontry były wykorzystywane przez zespół Gamy. Pewnym punktem w ataku była Marta Dąbrowska, a bardzo dobrą zagrywkę dokładały Karolina Krępic, Gabriela Raczkowska czy Dorota Wyczałkowska. Jeśli chodzi o dyspozycję w polu serwisowym to „Wiślanki” nie były dłużne naszym zawodniczkom. Posyłały „bomby” w kierunku chalińskich przyjmujących, a gdy tylko piłka wracała na ich stronę, były niezwykle skuteczne na kontrach. Z tego względu oglądaliśmy naprawdę dobry mecz, bo obu drużynom nie brakowały determinacji. Byliśmy świadkami wielu długich wymian i pięknych ataków. W drugiej części seta to „Wiślanki” narzuciły ton rywalizacji i zdobyły kilka punktów przewagi, lecz „Złotkom” udało się odrobić straty i mieliśmy remis po 20:20. Końcówkę partii lepiej rozegrały dobrzynianki, które dzięki świetnej  postawie w polu serwisowym zwyciężyły pierwszą partię do 20.

Druga część gry była już pod całkowitą kontrolą przeciwniczek, a kluczowym elementem była ponownie zagrywka. Symptomatyczny był fakt że, gdy któraś z drużyn wzmocniła swoją dyspozycję w polu serwisowym to mieliśmy do czynienia z asami lub z poważnymi kłopotami z przyjęciem. „Wiślanki” przez niemal całą partię prowadziły kilkoma punktami. Wydaję się, że kluczowa akcja dla losów seta miała miejsce przy stanie 18:16 dla dobrzynianek. Była wtedy szansa na zmniejszenie strat do jednego „oczka”, lecz nie została ona wykorzystana. Do końca partii pozostało oczywiście wiele kolejnych piłek, ale żadna nie przyniosła remisu, a drugi z setboli został wykorzystywany przez przeciwniczki, które wygrały 25:20.

Trzecia partia to już koncert gry „Wiślanek”, które „złamały” chaliński zespół przede wszystkim w przyjęciu. „Złotkom” wychodziły pojedyncze akcje, a dobrzynianki nie miały praktycznie żadnych przestojów i bardzo rzadko myliły się w elemencie ataku. W efekcie końcowym niezwykle przekonująco zwyciężyły 25:13 i w całym meczu 3:0.

Wbrew pozorom dwa pierwsze sety w wykonaniu siatkarek Gamy Volley Chalin mogły się podobać, bo był to równorzędnie toczony bój z bardzo dobrym zespołem rywalek. Niestety takiej dyspozycji nie udało się utrzymać przez całe spotkanie i nad tym trzeba bardzo solidnie pracować.

I kolejka rundy rewanżowej zostanie rozegrana 1 lutego, kiedy to zawodniczki Gamy Volley Chalin zagrają mecz z drużyną AS Krojczyn.

Gama Volley Chalin„Wiślanki” Dobrzyń nad Wisłą 0:3 (20:25, 20:25, 13:25)

Skład Gamy Volley Chalin: Karolina Krępic, Gabriela Raczkowska, Marta Dąbrowska, Dorota Wyczałkowska, Aleksandra Sumocka, Ewelina Chalińska, Karolina Czubakowska oraz Natalia Grabkowska, Aleksandra Kaźmierska