LALPS: bardzo bolesna przegrana z Bobrownikami

Niepełny skład, niezrozumiałe decyzje sędziego oraz proste, głupie, niewymuszone błędy – te trzy czynniki w głównej mierze zadecydowały o bolesnej  porażce w XII kolejce Lipnowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Taki wynik oznacza, że w naszym zasięgu pozostała jedynie walka o uplasowanie się w środkowej części stawki.

Przyczyny zdrowotne oraz kontuzje sprawiły, że do spotkania z Bobrownikami przystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie, praktycznie bez zmienników. Nasz nominalny środkowy Przemysław Nakonowski grał na przyjęciu, co w znacznym stopniu odbiło się na jakości w tym elemencie gry.  Było to nad wyraz widoczne w pierwszej i drugiej partii. Bardzo często pojawiały się błędy w komunikacji, które skutkowały oddaniem piłki za darmo lub od razu punktem dla przeciwnika. Rywale to wykorzystywali, rzetelnie spisując się w ataku. W inauguracyjnym secie prowadzili już 24:20, ale dzięki bardzo dobrej zagrywce Szymona Kuczmarskiego i wykorzystywanym kontrom udało się zmniejszyć straty i obronić trzy setbole, choć czwarty zakończył już tę część gry.

Druga partia przebiegała analogicznie do pierwszej. Na naszej dyspozycji odbijał się właśnie element przyjęcia, bowiem zarówno atak jak i blok funkcjonował na równym poziomie. Po raz kolejny prym w ofensywie wiedli środkowi – wcześniej wspomniany Kuczmarski oraz Piotr Rohde. Jednak to była jedynie kropla w morzu potrzeb drużyny. Rywale w tej partii grali lepiej od nas i wygrali 25:18.

Trzeci set wydawał się najlepszy pod względem przyjęcia, lecz nie pomogło to nam jakoś znacząco. Trudno też mieć pretensje do sędziego, lecz akurat w tej partii podjął on kilka kontrowersyjnych decyzji, co wprowadziło nerwową atmosferę w obu drużynach. Niestety to odbiło się bardziej na grze chalińskich siatkarzy niż na przeciwnikach, którzy to zwyciężyli w trzeciej partii 25:21.

Gama Volley ChalinBobrowniki 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

Skład Gamy Volley Chalin: Patryk Jabłoński, Szymon Kuczmarski, Piotr Rohde, Przemysław Nakonowski, Mariusz Jaroszewski, Jarosław Łykowski, Przemysław Gasik oraz Rafał Walter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 29 = 37