DALPS: zwycięstwo na otwarcie!

Runda rewanżowa tak jak runda zasadnicza rozpoczęła się dla siatkarek Gamy Volley Chalin od zwycięstwa. Naprzeciw siatki w I kolejce Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej stanęły zawodniczki AS Krojczyn, a mecz zakończył się w wymiarze trzysetowym.

Faworytkami spotkania były „Złotka”, które do rundy rewanżowej przystępowały z wyższego miejsca w ligowej tabeli, a także miały bardzo korzystny bilans bezpośrednich spotkań. Statystyki liczą się jednak jedynie przed pojedynkiem, a swoje trzeba potwierdzić  na boisku. Tak właśnie uczyniły chalinianki.

Siatkarki z Krojczyna ambitnie podeszły do spotkania, przez co w pierwszym secie sprawiały bardzo dużo problemów naszej drużynie. Wynik oscylował w granicach remisu, a nawet przeciwniczki wychodziły na prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez błędy własne zawodniczek Gamy, które pomagały rywalkom w zdobywaniu punktów. Na szczęście w końcówce seta pojawiła się skuteczna zagrywka, a w polu serwisowym dobrą dyspozycję w tym elemencie gry potwierdziła Marta Dąbrowska oraz Aleksandra Sumocka, dzięki czemu pierwszy set powędrował na konto „Złotek”.

W kolejnych partiach chalinianki miały już znacznie większą kontrolę nad spotkaniem, choć wciąż pojawiały się proste błędy. Najlepszą odpowiedzią jednak na to była doskonała zagrywka, która przykrywała i równoważyła niedoskonałości w innych elementach gry. W drugim secie świetną serią w polu serwisowym popisała się Gabriela Raczkowska. Bardzo dobre zawody grała na rozegraniu Karolina Krępic, która dyrygowała poczynaniami swoich koleżanek z zespołu, a dodatkowo dokładała swoje punkty zagrywką. W efekcie siatkarki Gamy wygrały drugiego seta do 12.

Trzecia partia była najlepsza i najbardziej zrównoważona, jeśli chodzi o grę naszych zawodniczek. Widać było, że w końcu zaczynają łapać swój rytm, choć do ideału brakowało bardzo dużo. Monika Marcjańska zdecydowała się na zmiany w zespole i na boisku pojawiła się m.in. Oliwia Wysińska, która zaliczyła udany występ. „Złotka” potrafiły wykorzystać słabości swoich rywalek i zasłużenie wygrały w trzecim secie do 15, a w całym meczu 3:0.

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 3:0 (25:20, 25:12, 25:15)

Skład Gamy Volley’a: Karolina Krępic, Natalia Grabkowska (k.), Gabriela Raczkowska, Ewelina Chalińska, Aleksandra Sumocka, Marta Dąbrowska, Karolina Czubakowska oraz Oliwia Wysińska,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =