DALPS: po drugi triumf w rundzie rewanżowej

Zawodniczki Gamy Volley Chalin świetnie zaczęły rundę rewanżową Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, bowiem otworzyły ją zwycięstwem 3:0 nad AS Krojczyn. Na drugi „ogień” idą Emerytki I Rencistki, które tym spotkaniem zadebiutują w rozgrywkach.

Emerytki i Rencistki zastąpiły w Dobrzyńskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, inny zespół z Lipna – LO. Przejęły niejako bilans spotkań swoich poprzedniczek i z takim bagażem startują od początku rundy rewanżowej. Dla sobotnich rywalek „Złotek” będzie to pierwsze spotkanie w lidze, więc trudno powiedzieć jak się zaadoptują.

Do tej pory zawodniczki naszego klubu dwukrotnie mierzyły się z zespołem rywalek występujących pod tą nazwą. Obecnie jest bilans remisowy 1-1. Pierwsze starcie obu ekip odbyło się podczas Turnieju o Puchar Prezesa Gamy Volley Chalin Jarosława Łykowskiego. Tam przeciwniczki zwyciężyły 2:1, co pozwoliło im wygrać w całych zawodach. Nasze siatkarki wzięły rewanż w „Wiktoriadzie”, czyli turnieju poświęconym pamięci Wiktorii Sztarbowskiej. Zwyciężyły wtedy w dwóch setach.

Wygrana którejś z drużyn pozwoli na „objęcie prowadzenia” w historii wspólnych spotkań i będzie miała bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla „Złotek”. Ewentualne zwycięstwo pozwoli zrównać się liczbą triumfów z Wiślankami Dobrzyń nad Wisłą, które w tej kolejce będą pauzować. A taki obrót rzeczy sprawi, że siatkarki Gamy wciąż będą mogły się liczyć w walce o końcowy triumf w całych rozgrywkach. Porażka natomiast bardzo mocno to skomplikuje, gdyż nie wszystko będzie zależeć od chalinianek.

Początek spotkania o godzinie 15:00 w hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki, a relacja pomeczowa na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 50 = 59