WBLS: stawką – podtrzymanie nadziei

Rozgrywki Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej nie potoczyły się zdecydowanie po naszej myśli, ale wciąż mamy szansę na pozytywne rozstrzygnięcia we Włocławskiej Branżowej Ligi Piłki Siatkowej. Warunkiem koniecznym jest jednak zwycięstwo nad Wiką.

Ostatnie wyniki mimo momentami dobrej gry nie były, krótko pisząc, zbyt najlepsze w naszym wykonaniu. Przeplatamy przyzwoite sety naprawdę koszmarnymi, a to sprawia, że większość spotkań niestety rozstrzyga się na naszą niekorzyść. Wraz z kolejnym weekendem pojawiają się kolejne szanse na zwycięstwo, a tych będziemy szukać niewątpliwie w najbliższym starciu z Wiką.

Do tej pory mierzyliśmy się tylko dwukrotnie ze swoimi sobotnimi przeciwnikami. Pierwszy pojedynek miał miejsce w poprzedniej edycji WBLS. Wtedy to Wika po niezwykle wyrównanym spotkaniu pokonała nasz zespół 3:2, choć to my mieliśmy piłki na zakończenie meczu w czwartym secie. Nie zdołaliśmy ich wykorzystać, a następnie to się na nas zemściło. Do rewanżu doszło już w tym sezonie Włocławskiej Branżowej Ligi Siatkówki. Pojedynek ten miał dziwny przebieg i obie drużyny dosyć wysoko wygrywały dwie pierwsze partie. Trzeci set zapowiadał się na przegrany, lecz wtedy świetna zagrywka i skuteczność na kontrach zadecydowały o naszej wygranej. Czwarta partia to była już w zasadzie formalność i mogliśmy na swoim koncie zapisać zwycięstwo 3:1.

Dla obu ekip to ostatnia szansa, by powalczyć o coś więcej niż 5. miejsce w lidze, więc ten pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco. Początek rywalizacji o 9:20. Transmisja spotkania na naszym fanpage’u, a relacja pomeczowa na naszej stronie internetowej.