WBLS: zwycięstwo z Wiką, nadzieje podtrzymane

Sobota lepiej nie mogła się dla nas rozpocząć. By podtrzymać nadzieję o miejscu wyższym niż piąte w ligowej tabeli, warunkiem koniecznym było pokonanie Wiki, najlepiej za trzy punkty. Ta sztuka zdecydowanie nam się udała. Gama Volley Chalin – Wika Włocławek 3:0.

Rzadko zdarza się, że to nasz zespół przystępuje do gry w roli faworytów. Jednak w sobotni poranek musieliśmy się z tej roli wywiązać jak najlepiej potrafimy, dodatkowo nie narzucając na siebie dodatkowej presji. Do spotkania podeszliśmy zmotywowani, lecz również z nowymi pomysłami na funkcjonowanie drużyny.

Pierwsze piłki pokazały, że jesteśmy na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa. Od początku nasi siatkarze prezentowali równą formę w polu serwisowym, utrudniając rywalom wyprowadzenie pierwszej akcji. To z kolei powodowało, że łatwiej nam było ustawić szczelny blok, a jeżeli nie udawało nam się od razu zatrzymywać rywala na siatce to potrafiliśmy  wybronić i skutecznie skontrować. Pierwszy set to była domena Krystiana Kacprzaka. Nasz przyjmujący bardzo dobrze spisywał się w bloku, trzykrotnie w ten sposób punktując, a także w ataku, gdzie przeciwnicy nie potrafili go powstrzymać. W efekcie to my kontrowaliśmy przebieg partii, choć zawodnicy Wiki doprowadzali kilkukrotnie do remisu to ostatecznie my wygraliśmy tę część gry do 22.

Wygrany inauguracyjny set napędził naszą drużynę i poczuliśmy się na boisku bardzo pewnie. To trochę uśpiło naszą czujność, lecz wciąż towarzyszyło nam poczucie kontroli. Mimo pojawienia się kilku błędów z rzędu w ataku i roztrwonienia przewagi zdobytej na początku drugiej partii, zespół potrafił się wydobyć z lekkiego kryzysu. Bardzo duża w tym zasługa podwójnej zmiany. Trudna zagrywka Patryka Pączka utrudniła rywalom przyjęcie, z czego skorzystał wprowadzony na boisko Kacper Balcerowski, kończąc przechodzące piłki, tym samym wyprowadzając Volley Chalin na prowadzenie. To pozostało już po stronie Gamy i drugi set padł łupem naszej drużyny.

Po wygranych dwóch partiach dokonaliśmy w wyjściowej szóstce kilku zmian. Swoją szansę otrzymał m.in. Kacper Balcerowski i trzeba przyznać, że ją doskonale wykorzystał. Nasz przyjmujący był wiodącą postacią drużyny w tej części gry, w każdym jej elemencie. Koledzy z zespołu nie chcieli pozostać mu dłużni i po początkowych problemach na przyjęciu i przewadze Wiki, otrząsnęli się i z nawiązką odrobili straty. Wciąż aktywny był Kacprzak, techniką popisywał się Łukasz Zabłotowicz, rozgrywający Patryk Jabłoński i Patryk Pączek świetnie kierowali grą, gubiąc blok, a środkowi Przemysław Nakonowski i Szymon Kuczmarski atakowali nad lub obok bezradnych rywali. Dzięki temu zespół zapewnił sobie kilka piłek setowych, wykorzystując drugą nadarzającą się okazję do zakończenia spotkania. Wynik 3:0 jak się później okazało był symptomem świetnej soboty w naszym wykonaniu.

Gama Volley Chalin – Wika Włocławek 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Pączek, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Krystian Kacprzak, Jarosław Łykowski, Łukasz Zabłotowicz, Rafał Walter oraz Patryk Jabłoński (k.), Kacper Balcerowski i Rafał Czubakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2