DALPS: drugi krok postawiony

W II kolejce rundy rewanżowej Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej siatkarki Gamy Volley Chalin pokonały Emerytki i Rencistki 3:0. Dla drużyny rywalek był to debiut w tych rozgrywkach pod tą nazwą.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęło się dla „Złotek”. W początkowej fazie inauguracyjnego seta w polu serwisowym pojawiła się Natalia Grabkowska, która posyłała regularną zagrywkę na drugą stronę, skutecznie utrudniając pierwszą akcję rywalkom lub bezpośrednio punktując. Na kontrach Karolina Krępic wykorzystywała dobrą dyspozycję Gabrieli Raczkowskiej oraz Doroty Wyczałkowskiej i nasze siatkarki szybko zbudowały sobie bardzo wyraźną przewagę. Przeciwniczki jednak nie odpuszczały, wzmocniły zagrywkę i zaczęły popełniać mniej niewymuszonych błędów. Monika Marcjańska zdecydowała się na zmianę – Grabkowską zastąpiła Marta Dąbrowska, która tuż po swoim wejściu na boisku, dostała okazję do zaprezentowania się w polu serwisowym. Zagrywki przyjmującej były na tyle mocne, że zawodniczki Emerytek i Rencistek nie potrafiły sobie z nimi poradzić, a pierwsza partia przeszła tym samym do historii.

Drugi set nie rozpoczął się już tak dobrze jak inauguracyjny. Co prawda, „Złotka” prowadziły dzięki dobrym zagrywkom Wyczałkowskiej oraz skutecznym atakom Grabkowskiej i  Oliwii Wysińskiej, Rywalki tym razem nie dały tak szybko odskoczyć naszym siatkarkom. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy w polu serwisowym pojawiła się ponownie Grabkowska. Jej zagrywki w połączeniu z punktami Dąbrowskiej ze skrzydła dały bezpieczną przewagę nad Emerytkami. Potem gra toczyła się nieco falami – raz kilka „oczek” z rzędu  zdobywały „Złotka”, raz lipnowianki, ale ostatecznie druga partia zakończyła się zwycięstwem chalinianek.

Najwięcej walki było w trzecim secie.  Nie można jednak powiedzieć, że mogliśmy w tej części spotkania oglądać bardzo efektowne widowisko. Na parkiecie dominował chaos, a wiodącą rolę odgrywała zagrywka. Emerytki i Rencistki znacznie lepiej niż w poprzednich partiach radziły sobie w przyjęciu, dzięki czemu sprawiały znacznie więcej problemów swoją pierwszą akcją. „Złotka” popełniały za to bardzo dużą ilość niewymuszonych błędów, przez co byliśmy świadkami wymuszonej końcówki. Na szczęście chalinianki zdobyły dwa decydujące punkty i zakończyły spotkanie w trzech setach.

Kolejna kolejka spotkań zostanie rozegrana 14 marca. Siatkarki Gamy Volley Chalin zmierzą się w niej z zespołem KSR Ogończyk Kikół. Będzie to bardzo istotne spotkanie w kontekście zajęcia poszczególnych lokat w ligowej tabeli.

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 3:0 (25:13, 25:16, 26:24)

Skład Gamy Volley’a Chalin: Karolina Krępic, Natalia Grabkowska (k.), Gabriela Raczkowska, Oliwia Wysińska, Dorota Wyczałkowska, Ewelina Chalińska, Karolina Czubakowska oraz Marta Dąbrowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 6 =