Rusza Chalińska Amatorska Liga Siatkówki Plażowej!

Wraz z rozwojem infrastruktury sportowej w Chalinie związanej z powstaniem dwóch boisk, Stowarzyszenie Team Volley Chalin, wychodzi z nową inicjatywą, a mianowicie rozgrywkami, które do tej pory nie miały w naszej okolicy miejsca! A mianowicie startujemy z ligą plażówkową. Więcej informacji poniżej.

W tym roku planowana jest również V edycja turnieju Chalin Cup, a więc będzie to swoisty jubileusz tej imprezy. Między innymi dlatego, a także w związku z rosnącą popularnością tej dyscypliny sportu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty sportowej, za którą w głównej mierze odpowiada nasze Stowarzyszenie. Już od roku w naszych głowach tkwił projekt Ligi, lecz dopiero w tak trudnych czasach, jakie nastały, odczuwamy potrzebę zapewnienia ludziom odrobiny sportowej rywalizacji, a także możliwości ruchu na świeżym powietrzu.

Regulamin rozgrywek przewiduje maksymalnie uczestnictwo 12 par męskich, które będą toczyć ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym” bez pojedynków rewanżowych. W zasadzie to będzie „seria towarzyskich spotkań” między zainteresowanymi, z tą różnicą, że wyniki będą stanowiły o klasyfikacji końcowej, przypominając tym samym zmagania ligowe.

Start rozgrywek planowany jest na weekend 20-21 czerwca. W tym terminie odbędą się pierwsze mecze. Zmagania będą przeprowadzane w systemie sobotnie popołudnie – niedzielne przedpołudnie. Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany na fanpadze’u Klubu, a także na stronie klubowej w późniejszym terminie.

W związku z stanem epidemiologicznym w Polsce, a także wymogami sanitarnymi Stowarzyszenie przygotowało przykładowy harmonogram, który zakłada przebywanie na terenie boisk jak najmniejszej liczby zawodników jednocześnie.  Dodatkowo praktykowane nie będzie tradycyjne witanie się par. Zrezygnowano również z obsady sędziowskiej na rzecz przeprowadzenia zmagań w istnieniu duchu  fair – play. Niemniej spotkania będą rozgrywane na zasadach przepisów w siatkówkę  plażowej zgodnych z tymi uznawanymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Najlepsze duety w klasyfikacji końcowej otrzymają medale i puchary, a reszta uczestników pamiątkowe medale. Każdy z zawodników przed uczestnictwem w rozgrywkach będzie musiał podpisać oświadczenie zdrowotne związane m.in. z Covid-19, a także ogólnym samopoczuciem.

Zapisy ruszą 10 czerwca o godzinie 15:00 i zakończą się 17 czerwca lub w związku z osiągniętym limitem par.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

35 − = 27