Dąbrowska i Raczkowska najlepsze w Głuszynie!

Tegoroczne lato układa się świetnie dla reprezentantów naszego klubu, mimo panującej pandemii. W ostatnich tygodniach sukcesy święcili głównie Łukasz Zabłotowicz i Przemysław Nakonowski, ale teraz duże chwile radości przyniosły nam panie. Marta Dąbrowska i Gabriela Raczkowska okazały się najlepsze w Wakacyjnym Turnieju Siatkówki Plażowej w Głuszynie.

Klubowy duet ma za sobą bardzo udane dni. Najpierw nasze reprezentantki zapewniły sobie drugie miejsce w Kobiecej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Plażowej, a w piątkowe przedpołudnie zdominowały rywalizację w Głuszynie.

Frekwencja, jeśli chodzi o liczbę duetów, nie należała do największych. Do zmagań zgłosiły się jedynie trzy pary. Oprócz Dąbrowskiej i Raczkowskiej oglądaliśmy zawodniczki znane z występów w „Tęczy” Topólka oraz MUKS Inowrocław.

I trzeba przyznać, że nasze reprezentantki poradziły sobie wzorowo.  Na otwarcie zmierzyły się z duetem z Inowrocławia. Pierwsza partia tego spotkania była wyrównana, jeśli chodzi o wynik. Obie pary seriami zdobywały punkty i oddawały inicjatywę rywalkom. Taki stan rzeczy zmienił się dopiero w końcówce. Przy stanie 20:20 dwie kluczowe piłki wygrały Dąbrowska i Raczkowska, a inauguracyjny set powędrował na ich konto. Druga partia była pod znacznie większą kontrolą „chalińskiego” duetu i zakończyła się zwycięstwem do 15.

Spotkanie z siatkarkami „Tęczy” miało znacznie spokojniejszy przebieg. Nasze zawodniczki wygrały oba sety dosyć pewnie – do 13 i do 15, co było jednoznaczne z triumfem w całym turnieju. W meczu o 2. miejsce słabszy okazał się duet z Inowrocławia i to one zakończyły zmagania na najniższym stopniu podium, a topolanki „stopień” wyżej.

Wyniki spotkań duetu Dąbrowska/Raczkowska:

Dąbrowska/Raczkowska – zawodniczki z Topólki 2:0 (21:13, 21:15)

Dąbrowska/Raczkowska – zawodniczki z Inowrocławia 2:0 (22:20, 21:15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 3