KAPLSP: rozgrywki zakończone, puchary rozdane!

Już wcześniej znaliśmy zwyciężczynie pierwszej (miejmy nadzieję, że nie ostatniej) edycji Kobiecej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Plażowej, która odbywała się na boiskach przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Polskich Noblistów w Chalinie. W ostatniej kolejce zmagań gra toczyła się więc o pozostałe miejsca na podium. Zajęły je Marta Dąbrowska występująca w parze z Gabrielą Raczkowską oraz Paulina Cyta grająca w duecie z  Zofią Tomicką.

System przekładania meczów, mający głównie związek z pandemią koronawirusa, pozbawił nas nieco emocji, jeśli chodzi o wybranie najlepszej pary ligi. Już wcześniej triumf bowiem zapewniły sobie zawodniczki SPS Skępe  – Marzena Wiśniewska oraz Justyna Czerwińska. Niemniej stawką ostatnich gier były pozostałe miejsca na podium.

Przy korzystnych wynikach nawet szósta para (Paulina Kraśnicka – Magdalena Nierychlewska) w klasyfikacji generalnej miała szansę zająć 3. miejsce w KAPLSP.  Najbliżej zagwarantowania sobie „pudła” były jednak Marta Dąbrowska i Gabriela Raczkowska, gdyż brakowało im tylko do tego jednego punktu. Klubowy duet dokonał tego z nawiązką. W ostatnim swoim meczu pokonał pewnie 2:0 inną parę Gamy Volley’a – Monikę Marcjańską i Oliwię Wysińską. Ten wynik oznaczał, że trzecie w tabeli Paulina Cyta i Zofia Tomicka mogły powalczyć jedynie o najniższy stopień podium.

Zawodniczki SPS Skępe potrzebowały do tego jednego zwycięstwa. w swoich dwóch pozostałych spotkaniach, ale nie podeszły do tego zadania minimalistycznie. Wygrały oba swoje mecze bardzo pewnie i w pełni zasłużyły na 3. miejsce na koniec rozgrywek.

Dalsze miejsce w klasyfikacji zajęły Natalia Kwaśniewska i Anna Matusiak oraz wcześniej wspomniane Kraśnicka i Nierychlewska. Puchary dla czołowych trzech par oraz medale dla pozostałych duetów ufundowało Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki. Wręczenia nagród natomiast dokonał jego  dyrektor – Pan Łukasz Wasilewski.

Wyniki spotkań:

Marta Dąbrowska/Gabriela Raczkowska – Monika Marcjańska/Oliwia Wysińska 2:0 (21:11, 21:9)

Paulina Kraśnicka/Magdalena Nierychlewska – Monika Marcjańska/Oliwia Wysińska 2:0 (21:11, 21:15)

Paulina Kraśnicka/Magdalena Nierychlewska  – Natalia Grabkowska/Justyna Sikorska 2:1 (17:21, 21:15, 15:5)

Paulina Cyta/Zofia Tomicka – Paulina Kraśnicka/Magdalena Nierychlewska 2:0 (21:12, 21:11)

Natalia Kwaśniewska/Anna Matusiak– Oliwia Bonowicz/Paulina Piórecka 2:0 (21:10, 21:12)

Paulina Cyta/Zofia Tomicka – Oliwia Bonowicz/Paulina Piórecka 2:0 (21:14, 21:7)

 

Tabela końcowa (po czterech weekendach):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − = 37