Dąbrowska po raz czwarty w sezonie na podium!

8 sierpnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu Dobrzyń odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. Po raz kolejny świetnie spisała się zawodniczka naszego klubu Marta Dąbrowska, która wraz z Natalią Kwaśniewską zajęła II miejsce.

To kolejny wspólny sukces Dąbrowskiej i siatkarki SPS Skępe – Kwaśniewskiej, po triumfie w V edycji Chalin Cup. Trzeba przyznać, że reprezentantka Gamy Volley Chalin jest w te lato w wybornej formie, bowiem w każdej imprezie, w której uczestniczyła zajmowała przynajmniej drugi stopień podium. Tak było choćby w Kobiecej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Plażowej czy Wakacyjnym Turnieju Siatkówki Plażowej w Głuszynie.

Do zawodów w Golubiu – Dobrzyniu początkowo zgłosiło się 6 duetów, ale ostatecznie wystartowało pięć. Organizatorzy zdecydowali się na grę w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Główińsko – lipnowska para w pierwszym swoim meczu pokonała duet Matusiak/Latawiec 2:0 (15:4, 15:11). W swoim kolejnym starciu doszło do rewanżu za pojedynek finałowy w turnieju Chalin Cup, bowiem po drugiej stronie siatki stanęły Emila Nadolska i Katarzyna Chruścińska. Rywalki postawiły trudne warunki, ale po raz kolejny nie dały rady Dąbrowskiej i Kwaśniewskiej, przegrywając w dwóch partiach (9:15, 10:15).

W trzecim starciu przeciwniczkami główińsko – lipnowskiej pary była znana choćby z występów w drużynie „Ogończyka Kikół” Dorota Olszewska wraz z partnerką.  Okazało się, że tym razem młodość zwyciężyła nad doświadczenie, bowiem siatkarki Gamy i SPS wygrały po tie-breaku (11:15, 15:13, 15:11). Niestety, decydujący mecz o końcowym triumfie nie do końca wyszedł Dąbrowskiej i Kwaśniewskiej, które po dwóch  setach (13:15, 3:15) przegrały tę rywalizację i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Marcie Dąbrowskiej i Natalii Kwaśniewskiej serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 83 = 89