Dąbrowska druga na zakończenie sezonu plażowego!

Co występ, to sukces! Marta Dąbrowska wraz z Emilem Kazaneckim zajęła II miejsce w Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej Mikstów, który odbywał się pod koniec sierpnia w Ciechocinku. Dla zawodniczki naszego klubu ten wynik oznacza, że w tym sezonie plażowym nie zeszła z podium!

Dąbrowska pierwotnie miała wystąpić w turnieju kobiet w parze z Gabrielą Raczkowską. Fakt, że inne damskie duety nie pojawiły się na starcie rywalizacji sprawił, że ostatecznie wystąpiła wraz z Emilem Kazaneckim w turnieju mikstów. Zgłosiło się do niego 6 par, które zagrały ze sobą w systemie „każdy z każdym”.

Mecze toczyły się do jednego wygranego seta do 21 punktów. Dąbrowska i Kazanecki w pierwszej serii spotkań w bardzo dobrym stylu wygrali z Szudzik/Mić do ośmiu. Kolejny pojedynek nie poszedł już tak łatwo. Po drugiej stronie siatki stanął duet Dębski/Tłuchowska. Po morderczej rywalizacji do ostatnich piłek zwyciężył „nasz” duet 21-19.

W trzeciej kolejce spotkań Dąbrowskiej i Kazaneckiemu zmierzyć się z najlepszym mikstem ciechocińskiego turnieju Małachowska/Kurowski. Różnica klas była dość wyraźna, a wynik wiernie to odzwierciedlał – 21:12 dla przeciwników.  Następne spotkania to zwycięstwo 21:19 nad Suhak/Pulikowska oraz porażka na zakończenie zmagań 14:21 z Droszyńską i Wysockim.

Bilans trzech wygranych i dwóch porażek wystarczył jednak na zajęcie drugiego miejsca na podium. Bezkonkurencyjni okazali się Małachowska i Kurowski, którzy nie przegrali żadnego pojedynku.

Wyniki spotkań:

Dąbrowska/Kazanecki – Szudzik/Mić 21:8

Dąbrowska/Kazanecki -Dębski/Tłuchowska 21:19

Dąbrowska/KazaneckiMałachowska/Kurowski 12:21

Dąbrowska/Kazanecki – Suhak/Pulikowska 21:19

Dąbrowska/Kazanecki – Droszyńska/Wysocki 14:21

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + = 7