Pewne zwycięstwo z Chlebowem!

Czekaliśmy na ten moment wiele miesięcy, ale w końcu nastąpił! Rozpoczęliśmy przygotowania do startów w przyszłym sezonie. Wiemy na pewno, że rozpoczniemy go startem w Pucharze Polski amatorów, który odbywać się będzie w dniach 18-20 września w Bieruniu. Jak dalej się potoczy sezon – nie jesteśmy tego w stanie przewidzieć. Niemniej trenujemy w taki sposób, jakby pandemii w ogóle nie było. W pierwszym tegorocznym sparingu pokonaliśmy Chlebowo 3:1.

Mimo że sezon na plaży się jeszcze nie zakończył to męski zespół Gamy Volley Chalin rozpoczął przygotowania. Zawodnicy mieli ze sobą już kilka jednostek treningowych, dlatego przyszedł czas na pierwszą weryfikację. Naszym rywalem została drużyna Chlebowa, z którą mierzyliśmy się po raz pierwszy w historii.

Spotkanie z przeciwnikami rozpoczęliśmy składem, który praktycznie kończył poprzednie rozgrywki. Na rozegraniu wyszedł Patryk Jabłoński, dwójkę przyjmujących stanowili Jarosław Łykowski i Mariusz Jaroszewski, a na libero wystąpił Patryk Pączek. Środek „obstawili” Przemysław Nakonowski i Szymon Kuczmarski, a po przekątnej z Jabłońskim grał Łukasz Zabłotowicz.

Pierwszy set był czysto „badawczy”. Obie drużyny po tak długiej przerwie miały wyraźny problem z przyjęciem zagrywki i wejściem we właściwy „rytm”. Stąd mecz był początkowo bardzo szarpany i mało widowiskowy, lecz tego można było się spodziewać.  Najwięcej punktów oba zespoły zdobywały z pola serwisowego i taki stan rzeczy sprawiał, że inauguracyjna partia była dosyć wyrównana. Końcowe piłki należały jednak do zawodników Gamy Volley Chalin i to oni zwyciężyli 25:22.

Drugi set był już znacznie lepszy w wykonaniu obu drużyn. Uaktywnili się zwłaszcza atakujący po stronie Volley’a. Widać, że Łukasz Zabłotowicz dobrze przepracował okres letni i był bardzo pewnym punktem w ofensywie, także z drugiej linii. Czucie piłki i spryt to zdecydowanie dwie cechy, które wiodły prym w akcjach  naszych przyjmujących. Zarówno Jaroszewski i Łykowski świetnie radzili sobie w sytuacjach na siatce, znajdując miejsce obok rąk blokujących. W drugiej partii na boisku pojawili się zmiennicy – Kacper Balcerowski i Przemysław Gasik, ale nie wpłynęło to negatywnie na postawę całego zespołu. Klasą samą w sobie byli środkowi. Nakonowski słał asa za asem, a Kuczmarski brylował w bloku. To wszystko sprawiło, że drugi set również został zapisany na konto Gamy.

Trzecia partia to powrót  do niemal wyjściowego zestawienia (grał Balcerowski) i znakomita gra chalińskich siatkarzy. Zagrywki Jabłońskiego, Nakonowskiego i Zabłotowicza ustawiły przebieg tej części spotkania. W dodatku zawodnicy Gamy nie odpuszczali w ataku i dokładali punkty, grając skutecznie w obronie i bloku. Poza kilkoma prostymi błędami można powiedzieć, że była to partia idealna. Wynik sam mówi za siebie  – 25:15 dla Volley’a.

Ostatni, czwarty set już nie miał większego znaczenia, więc znowu na parkiecie pojawił się Gasik, a po raz pierwszy tego wieczora Patryk Leśniewski. Niestety tym razem roszady nie przyniosły zamierzonego rezultatu i zawodnicy z Chlebowa potwierdzili, że są trudnymi przeciwnikami, wygrywając tę partię 25:18.

Niemniej pierwsze „koty za płoty” i trzeba przyznać, że była to całkiem udana inauguracja sezonu w wykonaniu siatkarzy Gamy Volley Chalin.

Gama Volley Chalin – Chlebowo 3:1 (25:22, 25:20, 25:15, 18:25)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński, Jarosław Łykowski, Mariusz Jaroszewski, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Łukasz Zabłotowicz, Patryk Pączek oraz Kacper Balcerowski, Przemysław Gasik i Patryk Leśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 30 = 39