II miejsce i…znów Dąbrowska!

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że Marta Dąbrowska zakończyła sezon plażówkowy drugim miejscem w mikstach  z Emilem Kazaneckim w Ciechocinku. Otóż…nastąpiło małe przekłamanie z naszej strony, bo nasza zawodniczka wciąż walczy i znów znalazła się na II miejscu podium. Znów w duecie z Emilem Kazaneckim. Tym razem jednak w Lipnie.

Początek września i powrót dzieci do szkół nie okazał się jednocześnie końcem sezonu w siatkówce plażowej w wykonaniu zawodników naszego klubu. Zwłaszcza, jeśli chodzi o osobę Marty Dąbrowskiej. Nastoletnia siatkarka wraz z partnerem z Anwilu Włocławek – Emilem Kazaneckim. wybrali się do Lipna w szczytnym celu. Wystąpili w III Turnieju Mikstów, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Na Tropie”. Nie pierwszy raz ta organizacja włącza się w charytatywne pomaganie poprzez sport. Corocznie przeprowadza zmagania siatkarskie, które mają zasilić zbiórkę pieniędzy. Tym razem akcji przyświecało hasło „Gramy dla Iwcia”. 

Turniej rozgrywany był „systemem rosyjskim”. Oznaczało to, że jedna porażka eliminuje z walki o pierwsze miejsce, ale nie z zawodów. Do tego potrzebne były dwie porażki, podobnie jak w „systemie brazylijskim”. Mecze rozgrywane były do jednego wygranego seta do 21 punktów. W zmaganiach uczestniczyły następujące pary:

Marta Bartczak i Marcin Bartczak, Aleksandra Buś i Michał Rowicki, Natalia Kwaśniewska i Krzysztof Wiśniewski, Paulina Piórecka i Mateusz Sztuczka,  Justyna Czerwińska i Kamil Chłopecki, Magdalena Dobiecka i Mariusz Dobiecki oraz Marta Dąbrowska i Emil Kazanecki.

„Nasza” para turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Aleksandrą Buś i Michałem Rowickim 21:11. Kolejny mecz można określić mianem falstartu. Lepsi od Dąbrowskiej i Kazaneckiego okazali się po niezwykle wyrównanym spotkaniu Paulina Piórecka i Mateusz Sztuczka. Wynik 26:24 dla zwycięzców wiernie to odzwierciedla. Potem było już znacznie lepiej. „Nasz” duet rozpędzał się z meczu na mecz. W kolejnej rundzie pokonał do 11 parę Dobecka/Dobecki, a następnie wygrał do 13 z zaprzyjaźnionym mikstem Natalia Kwaśniewska/Krzysztof Wiśniewski. Dla lipnowskiego duetu ta porażka oznaczała najgorsze dla sportowców czwarte miejsce i koniec turnieju.

Dąbrowskiej i Kazaneckiemu pozostało walczyć w tej sytuacji o II miejsce. Ich rywalami zostali ponownie Piórecka i Sztuczka. Doszło więc do rewanżu za spotkanie z początku turnieju. Tym razem „nasza” para pokazała znacznie lepszą grę i rozgromiła przeciwników, wygrywając do 7. Zwycięzcami całego turnieju okazali się Justyna Czerwińska i Kamil Chłopecki.

My jako Stowarzyszenie, mamy oczywiście nadzieję, że największym wygranym i beneficjentem zawodów okaże się mały Iwo. Życzymy dużo zdrowia!

Wyniki meczów Dąbrowskiej i Kazaneckiego:

Dąbrowska/Kazanecki – Buś/Rowicki 21:12

Dąbrowska/Kazanecki – Piórecka/Sztuczka 24:26

Dąbrowska/Kazanecki – Dobiecka/Dobiecki 21:11

Dąbrowska/Kazanecki – Kwaśniewska/Wiśniewski 21:13

Dąbrowska/Kazanecki – Piórecka/Sztuczka 21:7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2