Były mistrzostwa, czas na Puchar Polski!

Sezon halowy zaczyna się od mocnego uderzenia! Już w najbliższy weekend tj. 18-20 września odbędzie się Puchar Polski w siatkówce amatorów w Bieruniu. Na starcie zawodów znajduje się 8 ekip męskich, w tym jako jedyna drużyna z województwa kujawsko – pomorskiego – Gama Volley Chalin. O końcowy triumf powalczą również trzy zespoły żeńskie.

To pierwsza edycja Pucharu Polski  w historii. Jak dotąd pod egidą Polskiej Siatkówki Masters i Amatorów odbywały się jedynie zawody  o mistrzostwo naszego kraju. W zeszłorocznej edycji Gama Volley Chalin zajął 7. miejsce.  Nowe rozgrywki na siatkarskiej mapie oprócz zaszczytnego tytułu mają również znacznie większą wagę. Dwie czołowe drużyny turnieju awansują do meczu o Superpuchar Polski, który odbędzie się w późniejszym terminie. Jest więc o co walczyć.

 

Mecze będą odbywać się do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Już wcześniej rozlosowano grupy Pucharu Polski. Gama Volley Chalin trafił do grupy B, gdzie jego przeciwnikami będą zespoły: Volley Stars Łaziska, Gęsiorze oraz Artivent Kędzierzyn Koźle. Ostatnia z wymienionych drużyn wydaje się być najgroźniejszym rywalem chaliniaków.  To wicemistrz Kędzierzyna – Koźlego z zakończonego przedwcześnie sezonu 2019/2020, a także czołowa ekipa wielu poprzednich rozgrywek. Już ETP TP-elbud Kędzierzyn-Koźle pokazało znakomity poziom gry w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w Giżycku. Tego samego możemy się spodziewać po graczach ARTIVENTu, których sponsorem jest firma zajmująca się usługami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Bardzo wymagającym przeciwnikiem będzie z pewnością również zespół Volley Stars Łaziska, który rywalizował w rozgrywkach ligowych w Nowym Targu. Ma na swoim koncie kilka podiów w Turnieju Podhalańskim, a jego zawodnicy z powodzeniem występowali w Międzynarodowym Turnieju Drużyn Mieszanych. Najmniej wiadomo z kolei o trzecim rywalu, czyli ekipie  „Gęsiorze”.  Stosunkowo zabawna nazwa może świadczyć o dużej pewności siebie zawodników, a już w przeszłości wielokrotnie bywało, że tacy gracze prezentowali wysoki poziom gry.

W drugiej grupie znalazły się zespoły: 

ETP TP-elbud Kędzierzyn Koźle
SMS Amator Głogów
Ketonal Team
Kamraci Myślenice
 
Do Bierunia udaje się 12 zawodników Gamy Volley Chalin. Drużyna została wzmocniona atakującym Dominikiem Wieczyrskim z Anwilu Włocławek, który zastąpi na parkiecie Łukasza Zabłotowicza.
 
Pierwsze mecze Pucharu Polski już o 10:00 w sobotę. Transmisje ze spotkań Gamy Volley Chalin zostaną przeprowadzone na fanpage’u drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 37 = 45