PP amatorów: szóste miejsce Volley’a!

Rok temu siódme miejsce w MP, w tym poprawa o jedną pozycję i szóste miejsce w Pucharze Polski amatorów, który odbył się w dniach 17-19 września w Bieruniu. To znakomity rezultat i wskaźnik, że drużyna idzie małymi krokami do przodu. 

Puchar Polski to była impreza docelowa, jeśli chodzi o męski zespół Gamy Volley’a w tym sezonie. Sezonie ograniczonym przez pandemię praktycznie do granic możliwości. Z małymi przygodami, ale udało się dojechać do Bierunia, gdzie miała odbyć się rywalizacja. Na starcie pojawiło się 8 zespołów, w tym nasza ekipa.

W pierwszym naszym meczu los przydzielił nam Volley Stars Łaziska.  Już od samego początku bylo widać, że rywale prezentują bardzo wysoki poziom zarówno w zagrywce, jak i w przyjęciu i ataku. Jednak nasi zawodnicy,mimo lekkiej presji, całkiem dobrze sobie radzili, utrzymując kontakt punktowy z przeciwnikiem. Niestety ciężki serwis sprawiał, że gra środkiem była praktycznie wykluczona, a zdobywanie „oczek” opierało się na skrzydłowych. Ci prezentowali się z dobrej strony, lecz popełniali pojedyncze błędy lub byli podbijani. Właśnie to gra w obronie siatkarzy Volley Stars była decydującym czynnikiem, który dwukrotnie zdecydował o ich zwycięstwie w dwóch setach do 17.

By myśleć o awansie do półfinału należało pokonać Artivent Kędzierzyn -Koźle. Było to piekielnie trudne zadanie, ale zawodnicy Gamy Volley’a podjęli rękawicę. Próbowali od samego początku narzucić rywalom swój styl gry, co w początkowej fazie seta skutkowało nawet kilkupunktowym prowadzeniem. (8;4). Niestety zawodziła zwłaszcza gra środkiem oraz wykorzystywanie kontr, co mściło się w dalszych fazach partii. Ostatecznie nieco lepsza gra przełożyła się na nieco lepszy wynik w poszczególnych setach, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa i mecz zakończył się rezultatem 0:2 (17:25, 19:25). Trzeci mecz z Gęsiorami został wygrany 2:0 i zespół z Chalina przystąpił do dalszej fazy turnieju z trzeciej pozycji.

Naszej drużynie pozostała walka o miejsca 5-8. Los skojarzył nas z czwartą drużyną grupy B, czyli SMS Amator Głogów. Obie ekipy prezentowały podobny poziom, ale w obu partiach zawodnicy Gamy Volley’a byli kilka „oczek” z przodu. Przewagę udawało się dowieźć do końca, tym samym nasi siatkarze pokonali rywali do 21 oraz do 22.

Stawką następnego spotkania było 5. miejsce w PP amatorów. Niestety pojedynek z Kamratami Myślenice zupełnie nie wyszedł zawodnikom z Chalina. Rywale dominowali w każdym aspekcie gry i rozbijając naszą ekipę do 13 oraz do 15.

Niemniej, szóste miejsce w Bieruniu jest o pozycję lepsze niż te wywalczone rok temu w MP w Giżycku. Dlatego też z dużym optymizmem można patrzeć w przyszłość.

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński (k.), Jarosław Łukowski, Mariusz Jaroszewski, Kacper Balcerowski, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Dominik Wieczyrski, Patryk Pączek oraz Przemysław Gasik, Rafał Walter, Mateusz Szczytniewski, Patryk Leśniewski, Łukasz Zabłotowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 3