Siatkówka kontra pandemia, czyli turniej kobiet w Dobrzyniu

W dobie pandemii organizacja turniejów stanowi prawdziwe wyzwanie. Tym większe brawa dla całej załogi Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki na czele z Dyrektorem Łukaszem Wasilewskim za próbę powrotu sport amatorskiego do normalności. W niedzielę o godzinie 10:00 w Dobrzyniu nad Wisłą zagra 6 drużyn kobiecych, które powalczą o końcowy triumf.

Wzrost przypadków koronawirusa w ostatnich dniach komplikuje kwestię sportu amatorskiego. Jest niemal pewne, że większość rozgrywek ligowych nie wystartuje, a pojedyncze, nieliczne turnieje będą jedyną okazją do sprawdzenia swoich możliwości.

Okoliczne kluby oraz zespoły kobiece skorzystały z okazji i tłumnie zjawiły się na starcie niedzielnych zawodów. W turnieju weźmie udział 6 drużyn:  Emerytki i Rencistki z Lipna, Gama Volley Chalin, AS Krojczyn, Polonia Bytoń, KSR Ogończyk Kikół, a także SPS Skępe.

Faworytkami turnieju wydają się być te ostatnie z wymienionych, które w poprzednim sezonie rywalizowały z powodzeniem w III lidze kobiet. Stawka zespołów wydaje się jednak bardzo wyrównana. Mimo że skępianki występowały w profesjonalnych rozgrywkach, każda z drużyn zmagała się z podobnym problemem odpowiedniej ilości jednostek treningowych i szanse na parkiecie wydają się być z tego powodu podobne.

Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi  rozporządzenia Ministerstwa Sportu i Turystyki w specjalnych warunkach sanitarnych:

Trybuny mogą zostać wypełnione przez kibiców w 50%
☑️ Kibiców obowiązuje zachowanie dystansu społecznego min. ⬅️1,5m➡️
☑️ Dezynfekcja rąk przed wejściem do obiektu oraz przy jego opuszczaniu.🤲
☑️ Zarówno na trybunach jak i w korytarzach obiektu, obowiązuje zakrycie nosa oraz ust.😷
☑️ Na płycie głównej mogą przebywać tylko i wyłącznie: zawodnicy, trenerzy oraz osoby obsługujące imprezę.
 
 
Zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10:00 w hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

80 − 76 =