Skępe zwycięskie, „Złotka” na trzecim miejscu!

Przewidywania przedturniejowe sprawdziły się w 100 %. Mimo okrojonego składu, zawodniczki SPS Skępe zwyciężyły w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet rozgrywanym w Dobrzyniu nad Wisłą. W finale pokonały Tęczę Topólkę 2:0. Reprezentantki Gamy Volley Chalin zajęły 3. miejsce.

Wymogi sanitarne związane z pandemią  koronawirusa nie przeszkodziły świętu siatkówki, jakim niewątpliwie stały się niedzielne zawody. Jeszcze przed turniejem doszło do zmiany w stawce drużyn. Polonię Bytoń zastąpiła ekipa „Tęczy” Topólki.

Losowanie sprawiło, że mogliśmy obserwować zawody „dwóch prędkości”. 6 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy po 3 drużyny każda. W grupie A obserwowaliśmy zmagania gospodyń Gamy Volley Chalin, AS Krojczyn oraz Emerytek i Rencistek. W grupie B znalazły się faworytki turnieju, czyli zespół SPS Skępe, „Tęcza” Topólka i KSR Ogończyk Kikół.

Od początku było widać, że Skępianki przyjechały po końcowe zwycięstwo. W pierwszym swoim meczu nie dały szans zawodniczkom z Kikoła, zwyciężając je dwukrotnie wysoko – do 12 i 13. Bardzo dużo emocji przyniosło drugie grupowe spotkanie z topolonkami. Kibice zasiadający na trybunach byli świadkami długich wymian, spektakularnych obron i ataków, a także ostrych i mocnych floatów. Ostatecznie po dwóch bardzo wyczerpujących setach, decydujących się w ostatnich akcjach, zwyciężyły Skępianki (25:23, 25:23) i tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie. Zawodniczki „Tęczy” wcześniej pewnie wygrały z Kikołem i to one wyszły do półfinału z drugiej lokaty.

Po drugiej stronie hali również byliśmy świadkami wyrównanych spotkań. Siatkarki Gamy Volley Chalin miały pewne problemy w poszczególnych partiach meczów z Krojczynem oraz Emerytkami i Rencistkami, ale przede wszystkim grały równo i skutecznie, co pozwoliło odnieść im dwa zwycięstwa po 2:0 i cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie. Za „Złotkami” uplasowały się zawodniczki z Lipna, które po tie-breaku pokonały AS Krojczyn.

W półfinałach drużyny rywalizowały „na krzyż”, czyli pierwszy zespół z grupy A grał z drugą ekipą grupy B i na odwrót. Niestety mecze 1/2 finału nie przyniosły nam zbyt dużych emocji. SPS Skępe bardzo pewnie pokonało Emerytki i Rencistki 2:0, choć w obu partiach wynik oscylował w granicach remisu do stanu 10:10. Nieco więcej działo się w spotkaniu chalinianek z topolankami, lecz mniej popełnionych błędów, więcej wygranych sytuacyjnych piłek oraz nieco skuteczniejsza zagrywka zadecydowały, że to „Tęcza” znalazła się w grze o końcowy triumf.

W meczach o trofea doszło więc do powtórki ze zmagań grupowych. W międzyczasie w pojedynku o piąte miejsce zawodniczki KSR Ogończyka Kikół pokonały 2:0 AS Krojczyn. Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się nieco wcześniej niż finał i nie miało w sobie spodziewanej dramaturgii. Siatkarki Gamy Volley Chalin po raz drugi tego dnia okazały się lepsze od zawodniczek z Lipna i mogły w pełni zasłużenie odebrać puchar za najniższy stopień podium.

Bardzo dużo emocji przyniosło ponowne spotkanie skępianek z topolankami. Na boisku było sporo nerwowych sytuacji, lecz nie przeszkodziło to w rozgrywaniu pięknych akcji z obu stron. Mocne zagrywki, fantastyczne obrony oraz widowiskowe ataki stanowiły z pewnością rozrywkę dla kibiców. Tego dnia na boisku rządziła jednak tylko jedna drużyna. SPS Skępe po raz drugi pokonało „Tęczę” 2:0 i pewnie sięgnęło po triumf.

MVP turnieju została wybrana Justyna Czerwińska, a najlepszą rozgrywającą Zofia Tomicka. Obie zawodniczki grały w drużynie zwyciężczyń.

Finał

SPS Skępe – „Tęcza” Topólka 2:0

Mecz o 3. miejsce:

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 2:0

Pozostałe mecze siatkarek Gamy:

Gama Volley Chalin –  „Tęcza” Topólka 0:2

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 2:0 (25:15, 25:13)

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 2:0

Skład Gamy Volley Chalin: Karolina Krępic, Martyna Brzezińska, Aleksandra Kaźmierska, Marta Dąbrowska, Gabriela Raczkowska, Karolina Czubakowska, Natalia Grabkowska (k.),

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 49 = 59