Skępe zwycięskie, „Złotka” na trzecim miejscu!

Przewidywania przedturniejowe sprawdziły się w 100 %. Mimo okrojonego składu, zawodniczki SPS Skępe zwyciężyły w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet rozgrywanym w Dobrzyniu nad Wisłą. W finale pokonały Tęczę Topólkę 2:0. Reprezentantki Gamy Volley Chalin zajęły 3. miejsce.

Wymogi sanitarne związane z pandemią  koronawirusa nie przeszkodziły świętu siatkówki, jakim niewątpliwie stały się niedzielne zawody. Jeszcze przed turniejem doszło do zmiany w stawce drużyn. Polonię Bytoń zastąpiła ekipa „Tęczy” Topólki.

Losowanie sprawiło, że mogliśmy obserwować zawody „dwóch prędkości”. 6 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy po 3 drużyny każda. W grupie A obserwowaliśmy zmagania gospodyń Gamy Volley Chalin, AS Krojczyn oraz Emerytek i Rencistek. W grupie B znalazły się faworytki turnieju, czyli zespół SPS Skępe, „Tęcza” Topólka i KSR Ogończyk Kikół.

Od początku było widać, że Skępianki przyjechały po końcowe zwycięstwo. W pierwszym swoim meczu nie dały szans zawodniczkom z Kikoła, zwyciężając je dwukrotnie wysoko – do 12 i 13. Bardzo dużo emocji przyniosło drugie grupowe spotkanie z topolonkami. Kibice zasiadający na trybunach byli świadkami długich wymian, spektakularnych obron i ataków, a także ostrych i mocnych floatów. Ostatecznie po dwóch bardzo wyczerpujących setach, decydujących się w ostatnich akcjach, zwyciężyły Skępianki (25:23, 25:23) i tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie. Zawodniczki „Tęczy” wcześniej pewnie wygrały z Kikołem i to one wyszły do półfinału z drugiej lokaty.

Po drugiej stronie hali również byliśmy świadkami wyrównanych spotkań. Siatkarki Gamy Volley Chalin miały pewne problemy w poszczególnych partiach meczów z Krojczynem oraz Emerytkami i Rencistkami, ale przede wszystkim grały równo i skutecznie, co pozwoliło odnieść im dwa zwycięstwa po 2:0 i cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie. Za „Złotkami” uplasowały się zawodniczki z Lipna, które po tie-breaku pokonały AS Krojczyn.

W półfinałach drużyny rywalizowały „na krzyż”, czyli pierwszy zespół z grupy A grał z drugą ekipą grupy B i na odwrót. Niestety mecze 1/2 finału nie przyniosły nam zbyt dużych emocji. SPS Skępe bardzo pewnie pokonało Emerytki i Rencistki 2:0, choć w obu partiach wynik oscylował w granicach remisu do stanu 10:10. Nieco więcej działo się w spotkaniu chalinianek z topolankami, lecz mniej popełnionych błędów, więcej wygranych sytuacyjnych piłek oraz nieco skuteczniejsza zagrywka zadecydowały, że to „Tęcza” znalazła się w grze o końcowy triumf.

W meczach o trofea doszło więc do powtórki ze zmagań grupowych. W międzyczasie w pojedynku o piąte miejsce zawodniczki KSR Ogończyka Kikół pokonały 2:0 AS Krojczyn. Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się nieco wcześniej niż finał i nie miało w sobie spodziewanej dramaturgii. Siatkarki Gamy Volley Chalin po raz drugi tego dnia okazały się lepsze od zawodniczek z Lipna i mogły w pełni zasłużenie odebrać puchar za najniższy stopień podium.

Bardzo dużo emocji przyniosło ponowne spotkanie skępianek z topolankami. Na boisku było sporo nerwowych sytuacji, lecz nie przeszkodziło to w rozgrywaniu pięknych akcji z obu stron. Mocne zagrywki, fantastyczne obrony oraz widowiskowe ataki stanowiły z pewnością rozrywkę dla kibiców. Tego dnia na boisku rządziła jednak tylko jedna drużyna. SPS Skępe po raz drugi pokonało „Tęczę” 2:0 i pewnie sięgnęło po triumf.

MVP turnieju została wybrana Justyna Czerwińska, a najlepszą rozgrywającą Zofia Tomicka. Obie zawodniczki grały w drużynie zwyciężczyń.

Finał

SPS Skępe – „Tęcza” Topólka 2:0

Mecz o 3. miejsce:

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 2:0

Pozostałe mecze siatkarek Gamy:

Gama Volley Chalin –  „Tęcza” Topólka 0:2

Gama Volley Chalin – Emerytki i Rencistki 2:0 (25:15, 25:13)

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 2:0

Skład Gamy Volley Chalin: Karolina Krępic, Martyna Brzezińska, Aleksandra Kaźmierska, Marta Dąbrowska, Gabriela Raczkowska, Karolina Czubakowska, Natalia Grabkowska (k.),

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 − = 23