Dąbrowska i Czerwińska bez straty seta w Wąbrzeźnie!

Znakomicie potoczył się Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna dla zawodniczek naszego klubu – Marty Dąbrowskiej oraz Justyny Czerwińskiej. Duet Gamy Volley Chalin spisał się wyśmienicie i bez straty seta wygrał całe zawody.

W Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna wzięło udział 6 par, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy duety. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów do 21 punktów. Dąbrowska i Czerwińska trafiły do grupy B, w której zmierzyły się z parami o pięknie brzmiących nazwach – TV oraz Lepiejniebędzie.

Pięknie brzmiące nazwy niestety nie miały przełożenia na poziom sportowy w grupowych spotkaniach, gdyż padły dość wysokie rezultaty. Duetowi TV nasze zawodniczki pozwoliły na zdobycie łącznie 7 punktów (21:6, 21:1), a parze Lepiejniebędzie na 13 (21:10, 21:3).

W półfinale przeciwniczki także nie postawiły wymagających warunków. Dąbrowska i Czerwińska wygrały ten mecz 21:12 i 21:8. Finał z parą Dudek/Sikora za to przyniósł wiele emocji. Nasze zawodniczki przegrywały już w inauguracyjnej partii 14:18, ale zdołały się podnieść i zwyciężyły go po grze na przewagi 22:20. W drugim secie para Gamy Volley Chalin nie pozostawiła już swoim rywalkom żadnych złudzeń i stosunkowo pewnie wygrała do 15.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 4 =