Chalin Cup: Dąbrowska otwiera turniej od podium!

Szóstą edycję turnieju siatkówki plażowej Chalin Cup otworzyły zmagania mikstów. Na starcie rywalizacji mieliśmy 5 przedstawicieli naszego klubu, z czego na drugim miejscu uplasowała się Marta Dąbrowska. Jej partnerem był Michał Ziółkowski.

Dąbrowska i Ziółkowski występowali już w tym sezonie wspólnie z dobrymi rezultatami w tym sezonie, gdyż okazali się najlepsi w Głuszynie. Tu uchodzili za jednych z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. I to miało potwierdzenie w rzeczywistości. Na otwarcie jednak musieli stoczyć bardzo wyrównany pojedynek z inną przedstawicielką naszego klubu Justyną Czerwińską oraz jej partnerem Kamilem Chłopeckim. Wyszli z niego zwycięsko, a następnie dosyć łatwo uporali się z duetem Góralczyk/Rygielski, tym samym meldując się w półfinale.

Jeden wygrany mecz wystarczył parom Michał Rowicki/Zofia Tomicka i Paulina Piórecka/Mateusz Sztuczka do znalezienia się w 1/2 finału. Pierwsi z wymienionych zaczęli od wolnego losu, a w ćwierćfinale przegrali z duetem Julia Graczyk/Jacek Suszek. Po drugiej stronie drabinki po wyrównanym i wyczerpującym boju okazali się lepsi od Czerwińskiej i Chłopeckiego ( Ci wcześniej wygrali z parą gospodarzy – Jarosławem Łykowskim i Natalią Grabkowską)
Piórecka i Sztuczka na inaugurację dość wyraźnie ulegli parze Graczyk/Suszek, ale w najważniejszym pojedynku decydującym o ich awansie do najlepszej czwórki turnieju mikstów wygrali z Góralczyk i Rygielskim. . Stawkę półfinalistów uzupełnili niepokonani w fazie eliminacyjnej Graczyk i Suszek.

Mecze 1/2 finału zapowiadały się pasjonująco, patrząc nie tylko z klubowej perspektywy. Mierzyły się w nich bowiem zawodnicy i zawodniczki, którzy sporo wygrywali w ostatnim czasie.
Miejsca w finale były jednak tylko dwa i padły one udziałem Dąbrowskiej i Ziółkowskiego (po pokonaniu Tomickiej i Rowickiego) oraz Graczyk i Suszek (zwycięstwo nad Piórecką i Sztuczką).
Mecz o końcowy triumf stał na niezwykłym poziomie. Nie brakowało dramaturgii i pięknych akcji. O zwycięstwie Julii Graczyk i Jacka Suszka zadecydowały w zasadzie lepiej rozegrane końcówki poszczególnych setów. Marta Dąbrowska i Michał Ziółkowski musieli się zadowolić w końcowym rozrachunku drugim miejscem, a trzecią pozycję zajęli Zofia Tomicka i Michał Rowicki.

Środki na puchary i medale pochodziły z dotacji gminnej na zadanie „Popularyzacja piłki siatkowej na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą”. Wodę dla wszystkich uczestników ufundowała pani sołtys Chalina Marzena Szczepańska. Turniej został rozegrany przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Polskich Noblistów w Chalinie oraz Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki.

Wyniki turnieju mikstów:
1. Graczyk/Suszek
2. Dąbrowska/Ziółkowski
3. Tomicka/Rowicki
4. Piórecka/Sztuczka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − = 34