Chalin Cup: Graczyk i Dąbrowska z triumfem!

Drugi dzień turnieju siatkówki plażowej Chalin Cup to już tradycyjnie zmagania kobiet. W związku z mniejszą liczbą uczestniczek niż w poprzednich edycjach tym razem duety zagrały w systemie „każdy z każdym”. W sobotniej rywalizacji najlepsze okazały się złota i srebrna medalistka z turnieju mikstów, czyli Julia Graczyk oraz Marta Dąbrowska, które stworzyły wspólną parę.

Tylko cztery kobiece duety zgłosiły się do sobotnich zmagań pań. Niemniej honor uczestniczek broniły przedstawicielki naszego klubu, które w liczbie 75 % stanowiły stawkę wszystkich zawodniczek. W związku z tym choć jedna siatkarka Gamy Volley’a znajdowała się w każdej z par. Mała liczba duetów przełożyła się również na system rozgrywek. Panie zagrały w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 punktów.

Już pierwsze spotkania pokazały, że w grze o końcowy triumf liczyć się będą w zasadzie dwie pary, czyli wcześniej wspomniane Dąbrowska i Graczyk oraz Justyna Czerwińska i Marzena Wiśniewska. Pierwsze z wymienionych pokonały 2:0 (21:7, 21:9) Gabrielę Raczkowską i Natalię Grabkowską, a następnie w tym samym stosunku wygrały z Pauliną Piórecką oraz Magdaleną Nierychlewską (21:17, 21:7). Czerwińska i Wiśniewska również nie straciły seta w pierwszych dwóch meczach. Pokonały kolejno Piórecką i Nierychlewską 21:11, 21:8 oraz Raczkowską i Grabkowską 21:10, 21:13.

Tak się złożyło, że trzecia seria spotkań była jednocześnie walką o pierwsze oraz trzecie miejsce w całym turnieju. Tak więc do samego końca rywalizacji nie brakowało emocji. Prawdziwy bój o końcowy triumf stoczyły ze sobą duety Dąbrowska/Graczyk i Czerwińska/Wiśniewska. Obie pary popisywały się silnymi i płaskimi floatami w polu serwisowym, mocnymi atakami oraz technicznymi zagraniami na najwyższym poziomie. Inauguracyjną partię zapisały w tym pojedynku na swoim koncie Czerwińska i Wiśniewska. Kolejny set padł łupem Dąbrowskiej i Graczyk. To oznaczało, że mecz o wygraną w turnieju musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Jednak od stanu 10:10 większą skutecznością w ważnych piłkach popisały się Dąbrowska i Graczyk, które ostatecznie zdobyły swoje drugie puchary w tegorocznej edycji Chalin Cup.

„Mały finał” również przyniósł sporo emocji, aczkolwiek nie byliśmy świadkami aż takiej dramaturgii. Raczkowska i Grabkowska niemal od początku pierwszej partii były kilka „oczek” z przodu i choć Piórecka z Nierychlewską zbliżały się dzięki skutecznym akcjom do swoich rywalek to ostatecznie nie udało im się ich dogonić. Drugi set miał podobny przebieg. Nieco mniej doświadczone na piasku Piórecka i Nierychlewska mimo wielkiej ambicji nie potrafiły momentami przeciwstawić się technicznym plasom oraz zagraniom Grabkowskiej i Raczkowskiej, przez co musiały uznać wyższość przeciwniczek także i w tej części gry.

Środki na puchary i medale pochodziły z dotacji gminnej na zadanie „Popularyzacja piłki siatkowej na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą”. Wodę dla wszystkich uczestników ufundowała pani sołtys Chalina Marzena Szczepańska. Turniej został rozegrany przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Polskich Noblistów w Chalinie oraz Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki.

Klasyfikacja generalna:

1. Marta Dąbrowska/Julia Graczyk

2. Justyna Czerwińska/Marzena Wiśniewska

3. Natalia Grabkowska/Gabriela Raczkowska

4. Paulina Piórecka/Magdalena Nierychlewska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

68 − 62 =