Chalin Cup: świetny poziom i drugi medal Suszka na zakończenie

Ostatniego dnia turnieju siatkówki plażowej Chalin Cup doszło do zmagań męskich. 16 par rywalizowało o tytuł najlepszego duetu szóstej edycji, a najlepsi okazali się Jacek Suszek i Michał Ziółkowski.

W tym roku organizatorzy postawili na mniejszą liczbę par niż przed rokiem, ale za to „16”, która się zgłosiła grała na bardzo równym, a co najważniejsze, niezwykle wysokim poziomie. W turnieju wystartowały trzy duety mające w składzie zawodników z Chalina. Trzeba przyznać, że żadna z nich nie miała jednak zbytniego szczęścia w losowaniu. Warto jeszcze wspomnieć, że przez cały turniej duety grały do dwóch wygranych setów do 15.

Patryk Leśniewski i Patryk Pączek w pierwszej rundzie trafili na jednych z faworytów do końcowego zwycięstwa, czyli duet Jankowski/Lewandowski. Mimo początkowego oporu naszej pary to rywale przez większość akcji dominowali przy siatce i wygrali w dwóch setach.
Leśniewski i Pączek trafili do drugiej część drabinki, gdzie spotkali się z innym zawodnikiem naszego klubu – Łukaszem Zabłotowiczem, który grał w parze z Przemysławem Migdalskim. Ci na otwarcie przegrali w dwóch setach (jak się później okazało) ze zwycięzcami całego turnieju, czyli Jackiem Suszkiem i Michałem Ziółkowskim. Wracając jednak do meczu z udziałem siatkarzy Gamy Volley Chalin na papierze faworytami byli Zabłotowicz i Migdalski, ale Leśniewski z Pączkiem zwłaszcza w pierwszym secie postawili swoim przeciwnikom bardzo trudne warunki. Zabłotowicz i Migdalski ostatecznie sprostali rolom faworytów, pokonali Leśniewskiego i Pączka 2:0, ale niestety w kolejnej rundzie musieli uznać wyższość duetu Góralski/Sawicki.

Ostatnia z naszych par Jarosław Łykowski/Jakub Tomczyk również nie miała szczęścia w losowaniu, gdyż w pierwszej rundzie uległa późniejszym ćwierćfinalistom Czyżewskiemu i Szczepanskiemu (dopiero po tie-breaku). W rundzie przegranych chaliński duet uległ zawodnikom, którzy zajęli 4. miejsce, a mianowicie parze Kuczyński/Kuczyński.

Większość par prezentowało niesamowity poziom, czego świadkami byliśmy w praktycznie w każdym meczu.
Do półfinału awansowali już wcześniej wspomniani Jankowski i Lewandowski, Suszek i Ziółkowski, Kuczyński/Kuczyński oraz przedstawiciele naszego regionu, którzy bronili honoru okolicznych par, czyli Emil Kazanecki oraz Dominik Wieczyrski. Ostatni z wymienionych, choć zapisali się w ostatnim momencie, to pokonali dobry poziom gry i po wszystkich meczach zakończonych w tie-breaku, znaleźli się w tej fazie rozgrywek. Kazanecki i Wieczyrski także w spotkaniu 1/2 finału musieli stoczyć trzysetowy bój zakończony ich zwycięstwem nad duetem Kuczyński/Kuczyński. Drugą parę półfinałową stworzyli Jankowski i Lewandowski oraz Suszek i Ziółkowski. Oba duety spotkały się już we wczesnej fazie rozgrywek, gdzie lepsi okazali się Jankowski i Lewandowski. W meczu 1/2 finału doszło do udanego rewanżu z perspektywy Suszka i Ziółkowskiego, którzy po dwóch niezwykle wyrównanych setach pokonali swoich rywali.

Zarówno w meczu o trzecie miejsce, jak i w spotkaniu o tytuł mieliśmy sporo siatkarskich emocji. W tzw. małym finale Jankowski i Lewandowski pokonali w dwóch setach duet Kuczyński/Kuczyński. W rozgrywce o tytuł lepsi okazali się Suszek i Ziółkowski, którzy również wygrali w dwóch setach z Kazaneckim i Wieczyrskim. Jednak pierwsza partia mogła potoczyć się zupełnie inaczej, gdyż została rozstrzygnięta dopiero po grze na przewagi, a Kazanecki i Wieczyrski mieli nawet piłki setowe. Dla Jacka Suszka był to drugi triumf podczas tegorocznej edycji turnieju Chalin Cup, tym samym dołączył do swojej partnerki z mikstów Julii Graczyk, która również może poszczycić się taką statystyką.

Szósta edycja Chalin Cup w taki sposób dobiegła więc końca i mamy przyjemność zaprosić Państwa na miejmy nadzieję, kolejną.

Środki na puchary i medale pochodziły z dotacji gminnej na zadanie „Popularyzacja piłki siatkowej na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą”. Wodę dla wszystkich uczestników ufundowała pani sołtys Chalina Marzena Szczepańska. Turniej został rozegrany przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Polskich Noblistów w Chalinie oraz Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki. Nagrody dla najlepszych par wręczył wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Polskich Noblistów w Chalinie Robert Brzeziński.