Głuszyn oraz Ciechocinek zdobyte przez naszych zawodników!

Mimo że sezon plażowy zbliża się wielkimi krokami ku końcowi to zawodnicy Gamy Volley Chalin się nie zatrzymują. Lato to jest rekordowe pod względem triumfów, a kolejne wartościowe wyniki nasi siatkarze i siatkarki dołożyły w ubiegły weekend.

 

W Głuszynie odbył się kolejny turniej siatkówki plażowej, w którym nie zabrakło zawodników z naszego klubu. Tym razem jednak zawody miały nietypową formułę, gdyż duety kobiece i męskie rywalizowały ze sobą razem, a drugą kategorię stanowiły rozgrywki mikstów. I właśnie zawody par mieszanych zostały zdominowane przez naszych zawodników. Do rywalizacji zgłosiły się trzy duety mające w składach siatkarzy i siatkarki Gamy Volley Chalin. Patryk Leśniewski grał z Gabrielą Raczkowską, Marta Dąbrowska występowała w parze z Dominikiem Wieczyrskim, a Jarosław Łykowski stworzył duet z Justyną Czerwińską. Dwie ostatnie wymienione pary doszły do finału, gdzie między sobą stoczyły walkę o końcowy triumf. Z klubowego pojedynku zwycięsko wyszła Marta Dąbrowska, która wraz ze swoim partnerem pokonała swoją koleżankę i kolegę z zespołu. Warto również zaznaczyć, że dla Dominika Wieczyrskiego był to drugi triumf tego samego dnia, gdyż w duecie z Emilem Kazaneckim okazali się najlepsi w kategorii Open.
Patryk Leśniewski i Gabriela Raczkowska zakończyli swoje zmagania na etapie ćwierćfinału po porażce z Weroniką Michalską i Michałem Gąsiorowskim.

W kategorii Open naszym zawodnikom poszło nieco gorzej, ale i tak ich występ należy uznać na plus. Marta Dąbrowska i Natalia Grabkowska zajęły szóste miejsce, najlepsze ze wszystkich par kobiecych. W pokonanym polu „Złotka” pozostawiły m.in. parę Lewandowska/Gicewicz.
Męska część naszych reprezentantów, czyli Patryk Leśniewski i Jarosław Łykowski doszli do 1/8 finału, gdzie musieli uznać wyższość pary Szymon Kubiak – Mateusz Witczak, czyli srebrnych medalistów całego turnieju. Wcześniej siatkarze Gamy Volley Chalin stoczyli dwa pojedynki, z których jeden wygrali, a jeden zakończył się ich porażką.

Dublet chalińskich mikstów w Głuszynie to nie jedyny triumf przedstawicieli Gamy Volley Chalin w ostatnim czasie. Przed dwoma tygodniami Marta Dąbrowska w duecie z Michałem Ziółkowskim odniosła bardzo cenne turniejowe zwycięstwo w Ciechocinku. W Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej dla mikstów główińsko-brzeska para pokonała w finale duet Polańczyk/Pietrzykowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 86 = 91