Dąbrowska i Czerwińska się nie zatrzymują!

Kolejny dzień, kolejny występ naszej pary i kolejny triumf! Marta Dąbrowska i Justyna Czerwińska zwyciężyły w Pucharze Lata rozgrywanym w Sompolnie. Nasze zawodniczki w całym turnieju nie straciły nawet seta!

Intensywne lato zafundowały sobie siatkarki Gamy Volley Chalin. Marta Dąbrowska i Justyna Czerwińska tuż po tym jak walczyły między sobą w finale turnieju mikstów w Głuszynie, stworzyły po raz kolejny w tym sezonie zgrany duet, który wywalczył kolejne zwycięstwo.

Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, a mecze trwały do dwóch wygranych setów do 15. W takim systemie świetnie odnalazły się Dąbrowska i Czerwińska, które w zawodach musiały stoczyć cztery pojedynki i w żadnym z nich nie straciły nawet seta. Przeciwniczki, oprócz spotkania finałowego, nawet przez moment nie potrafiły zagrozić naszym siatkarkom, gdyż najlepszy wynik punktowy w pojedynczej partii wynosił 9 punktów.

Mecz o tytuł miał zupełnie inną historię. Dąbrowska i Czerwińska w pierwszym secie starcia finałowego rozgromiły rywalki do 1. Druga partia była znacznie bardziej wyrównana, gdyż zakończyła się wynikiem 15:13. Duży wpływ na ten rezultat miały warunki atmosferyczne, gdyż spotkanie kończyło się przy zapadających ciemnościach i momentami nie było widać piłki.

Niemniej jest to kolejny wielki wynik naszych siatkarek, które już w najbliższy weekend będą rywalizować w Pucharze Polski amatorów w piłce siatkowej, które odbywać się będą w Warszawie.