Puchar Polski Amatorów Warszawa 2021 – zapowiedź

Już jutro tj. 28 sierpnia siatkarki Gamy Volley Chalin wystąpią w Pucharze Polski Amatorów w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, które odbędą się w Warszawie. Dla naszych zawodniczek to debiut w imprezie tej rangi.

Do tej pory tylko sekcja męska uczestniczyła czy to w Mistrzostwach Polski czy to w Pucharze Polski, zajmując kolejno 7. i 6. miejsce. Wiemy już na pewno, że siatkarki Gamy Volley Chalin zajmą wyższą pozycję niż ich koledzy z klubu, gdyż w tegorocznej edycji turnieju wystąpią cztery żeńskie zespoły – Fiero ProVolley Łódź, Desperatki oraz In Fine Mundi Komandos Warszawa, a także właśnie nasze zawodniczki. Mimo że w składzie zespołu są już siatkarki z doświadczeniem na zawodowych parkietach m.in. Justyna Czerwińska, Marzena Wiśniewska czy też Natalia Kwaśniewska, które dołączyły do klubu po występach w SPS Skępe to dla wielu dziewczyn w drużynie będzie to debiut na tak poważnej imprezie. Mamy nadzieję, ze zawodniczki Gamy przede wszystkim będą się dobrze bawić, a przy okazji osiągną rezultat, który je będzie osobiście satysfakcjonował.

Co wiemy o rywalkach? Na pewno to, że przed naszymi dziewczynami trudne wyzwanie.

– Fiero ProVolley Łódź to drużyna, która na co dzień rywalizuje w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki z sukcesami. Zespół funkcjonuje już od 8 lat, więc można powiedzieć, że czysto siatkarskim doświadczeniem oraz zgraniem dominuje nad naszym klubem. Fiero ProVolley Łódź bierze udział w wielu ogólnopolskich turniejach piłki siatkowej. W tym roku rywalki wystartowały m.in. Jurajskim Pikniku Morsko Volley 2021, gdzie w „czwórkach” zdobyły pierwsze miejsce. Na początku roku zawodniczki z Łodzi rozegrały sparing z zespołem młodzieżowym ŁKS Łódź (zremisowały 2:2, tie-break nie został rozegrany).

– Desperatki to zespół, o którym spośród całej trójki wiadomo stosunkowo najmniej. Ostatni wpis w ich mediach społecznościowych pochodzi bowiem z 2019 roku. Niemniej siatkarki z Warszawy występowały z dużym powodzeniem w Ursusowskiej Lidze Siatkówki, gdzie przez długi czas utrzymywały się na podium rozgrywek, a nawet na ich czele. Dwa lata w siatkówce to wiele, ale zespół Desperatek na pewno pokaże wysokie umiejętności.

– In Fine Mundi Komandos Warszawa to zespół wywodzący się z Uczniowskiego Klubu Sportowego, którego sponsorem tytularnym została w tym roku spółka In Fine Mundi. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek III ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, w których wystąpi w sezonie 2021/2022. Do największych sukcesów warszawianek należy podwójne mistrzostwo w Ursusowskiej Lidze Siatkówki (w 2018 i 2019 roku), wicemistrzostwo tejże ligi (2020 rok), a także trzecie miejsce w Białołęckiej Lidze Siatkówki (2020 rok).

Jak więc widać przed siatkarkami Gamy Volley Chalin spore wyzwanie, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze dziewczyny stać na wiele i tanio swojej skóry nie sprzedadzą, bo to nie leży w ich naturze. W najbliższy weekend czeka nas sporo siatkarskich emocji i mocno będziemy trzymać kciuki za występ naszych zawodniczek!

Już o 10:00 w sobotę siatkarki Gamy Volley Chalin zmierzą się z Fiero ProVolley Łódź, a o 12:00 zagrają z In Fine Mundi Komandos. W niedzielę o godzinie 11:00 czeka je trzeci pojedynek grupowy z Desperatkami. W zależności od wcześniejszych wyników nasze zawodniczki zagrają o 12:00 w meczu o 3. miejsce lub o 13:00 o końcowy triumf w Pucharze Polski. 

Transmisje ze wszystkich spotkań zobaczycie na naszym fanpage’u na Facebooku, a relację z turnieju przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 − 17 =