Złotka triumfują w wojewódzkim turnieju w Ciechocinku!

Ciechocinek ostatnimi czasy jest bardzo szczęśliwy dla naszego klubu, a w zasadzie dla jego żeńskiej części, gdyż stosunkowo często odnosi ona sukcesy w tej miejscowości. Ostatni  miał miejsce w ubiegłą sobotę, gdyż siatkarki Gamy Volley Chalin zwyciężyły w Wojewódzkim Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej, mimo że przystąpiły do niego z tzw. marszu.

Choć początkowo chalińskie siatkarki nie miały turnieju w Ciechocinku w planach, zgłosiły się do niego w ostatniej chwili. W związku z tym wystąpiły w nim bez specjalnych przygotowań oraz w nieco okrojonym składzie w porównaniu, choćby do Pucharu Polski Amatorów w Warszawie. Jak się później okazało nie przeszkodziło im to w odniesieniu końcowego triumfu, nie dając rywalkom praktycznie żadnych szans. Najlepiej to stwierdzenie potwierdza fakt, że „Złotka” nie straciły w pojedynczym secie więcej niż 17 punktów.

Turniejowe mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Chalinianki znalazły się w zestawieniu z zawodniczkami z Radziejowa, Emerytkami oraz drugim zespołem Królowych Życia.  W żadnym ze spotkań fazy grupowej nasze siatkarki nie musiały wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Na otwarcie zmagań pokonały w dwóch partiach drużynę z Radziejowa (25:6, 25:11). W takim samym stosunku setów pokonane zostały ekipy Emerytek (25:16, 25:11) oraz Królowych Życia (25:15, 25:14).

Po bardzo udanej fazie grupowej i pierwszym miejscu w tej fazie rozgrywek „Złotka” nie znalazły pogromczyń także w półfinale. Tam ich rywalkami były zawodniczki pierwszej drużyny gospodyń, a mianowicie Królowych Życia. Paradoksalnie stawiły mniejszy opór niż druga drużyna, gdyż nasze zawodniczki odprawiły rywalki z kwitkiem do 15 i 10. Finał to również całkowita dominacja chalinianek. Złotka zmierzyły się w walce o końcowy triumf z zespołem z Mogilna. Przeciwniczki postawiły najtrudniejsze warunki naszym siatkarkom, patrząc na końcowy wynik. Chalinianki zwyciężyły do 17 i do 10 i mogły cieszyć się z turniejowego zwycięstwa.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji przyznawano nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki z każdego zespołu oraz MVP turnieju. Za najlepszą siatkarkę Gamy Volley Chalin uznano Julię Graczyk. Drugi wybór przyniósł nieoczekiwane rozstrzygnięcie, by nie powiedzieć, że kontrowersyjne. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została bowiem siatkarka Królowych Życia, czyli zespołu, który zajął 4. miejsce w całych zawodach. Regułą jest, że tytuł MVP przyznawany jest dla siatkarki, która wystąpiła w finale i miała realny wpływ na sukces swojej drużyny. Jednak była to decyzja organizatora, z którą, no cóż, trudno polemizować..

Wyniki meczów siatkarek Gamy Volley Chalin:

Gama Volley Chalin – Radziejów 2:0 (25:6, 25:11)

Gama Volley Chalin – Emerytki 2:0 (25:16, 25:11)

Gama Volley Chalin – Królowe Życia II 2:0 (25:15, 25:14)

Półfinał

Gama Volley Chalin – Królowe Życia I 2:0 (25:15, 25:10)

Finał

Gama Volley Chalin – Mogilno 2:0 (25:17, 25:10)

Skład Gamy Volley Chalin: Marta Dąbrowska, Justyna Czerwińska, Julia Graczyk, Natalia Grabkowska, Marzena Wiśniewska oraz Paulina Piórecka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 56 = 63