Świetna siatkówka w Dobrzyniu, dwa nasze zespoły na podium!

Tego w Dobrzyniu jeszcze nie grali! Do turnieju z okazji 10-lecia Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki zostały zgłoszone dwa nasze zespoły i oba znalazły się na podium. Najlepsze okazały się Żubry Chalin po dramatycznym finałowym spotkaniu, a trzecie miejsce zajęła ekipa Team Volley Chalin.

Los chciał, że obie nasze drużyny znalazły się w tej samej grupie. Ich przeciwnikiem w tej fazie rozgrywek był zespół Mazovii Gostynin. Na początek zmagań zmierzyły się jednak ze sobą Żubry oraz Team Volley Chalin. Już to spotkanie pokazało, że nasze zespoły są znakomicie przygotowane i można było żałować, że trafiły do tej samej grupy. Po bardzo wyczerpującym oraz niezwykle wyrównanym pojedynku zakończonym w tie-breaku lepsze okazały się Żubry. Zarówno oni, jak i Team Volley Chalin pewnie w dwóch setach pokonali Mazovię. Ci pierwsi, jednak mieli nieco więcej problemów  z ekipą Gostynina. Można to było zauważyć zwłaszcza w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:23. W grze obu chalińskich drużyn było widać jednak dużą pewność w zagraniach, a także bardzo dobrą dyspozycję zarówno na przyjęciu, jak i w ataku, Co znamienne nie oglądaliśmy przestojów w grze naszych zespołów, co było wielką bolączką w poprzednich spotkaniach. Przed fazą półfinałową było już wiadomo, że przynajmniej jedna drużyna stanie na podium dobrzyńskiego turnieju.

Żubry w związku z wygraniem grupy w półfinale mierzyły się z drugim zespołem grupy B, czyli Impactem Żuromin. Bardzo dobre zawody rozegrał w tym spotkaniu grający trener Jakub Tomczyk, który był bardzo pewnym punktem swojej drużyny zarówno w ataku, jak i na przyjęciu. Niemniej cała drużyna zasługuje na pochwały za ten mecz, gdyż był on bardzo równy, bez wyraźnych indywidualnych błędów.  Świetną siatkówkę oglądaliśmy także w drugim meczu 1/2 finału, w którym zmierzyły się zespoły Team Volley Chalin oraz Wisły Krojczyn. Przed zawodnikami z Chalina było postawione więc trudne zadanie, ale nie z kategorii, tych niemożliwych, co udowadniali niemal w każdej akcji. Siatkarze Wisły grali bardzo mocno na zagrywce i atakowali praktycznie z każdej pozycji. To często skutkowało znacznymi błędami po ich stronie, ale również przynosiło im znaczną ilość punktów. W naszym zespole po raz pierwszy pojawiały się dłuższe przestoje spowodowane zagrywką rywali, a także błędy w ataku mające swe podłoże w braku precyzyjnego przyjęcia i niemożnością zgubienia bloku. Odczuli to zwłaszcza środkowi, którzy byli stosunkowo często blokowani i musieli zazwyczaj zmagać się z dwoma rywalami,Mecz był wyrównany, obfitował w piękne akcje z obu stron, ale po walce to przeciwnicy okazali się lepsi, wygrywając spotkanie w tie-breaku.

Oznaczało to, że w meczu o brązowe medale Team Volley Chalin zmierzy się z Impactem Żuromin. To był zupełnie inny mecz niż ten półfinałowy. Widać było, że obie strony odpuszczały atakujących w bloku, stawiając na obronę. Oglądaliśmy bardziej taktyczne szachy skupiające się na mocnych stronach każdej z drużyn niż szukania słabych punktów u przeciwników. Zarówno zawodnicy z Chalina, jak i z Żuromina chciały grać swoją siatkówkę i się to im udawało. To, co mogło się podobać w naszej drużynie to z pewnością zespołowość, zaangażowanie, a także system blok-obrona, który pozwalał na wyprowadzanie kontr, w większości przypadków udanych. Nie wszystko układało się jednaka po myśli zawodników Gamy, gdyż rywale postawili bardzo mocne warunki i spotkanie musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Chalina, którzy wygrali do 12 i mogli cieszyć się z najniższego miejsca na podium.

W finale oglądaliśmy kawał świetnej siatkówki i zdecydowanie był to najlepszy mecz całego turnieju. W spotkaniu o końcowy triumf spotkały się dwaj godni siebie przeciwnicy, których jedynym celem było zwycięstwo. Lepiej w ten mecz weszli siatkarze Żubrów, którzy zdobyli kilka punktów przewagi, dzięki trudnej zagrywce i błędom indywidualnym rywali. Tych na początku nie popełniali zawodnicy z Chalina, co przekładało się na pewną grę. W miarę trwania seta, a dokładniej pisząc w jego środkowej części przeciwnicy odrabiali straty i byli bliscy wyrównania. Niemniej oglądaliśmy wizualnie wyrównany mecz i  piękne wymiany z obu stron. W grze graczy z Chalina widać było mądrość w ataku. Nasi siatkarze z niewygodnych dla siebie piłek kiwali w środek boiska lub w pozostałe wolne strefy. Z kolei, gdy mieli dokładne rozegranie szukali wysokiego bloku i go obijali. To wystarczyło do wygrania pierwszej partii dość wyraźnie. Żubry nie zmieniły swojego planu na ten mecz także w drugim secie, ale nie przyniósł on takich rezultatów jak w pierwszej partii. Nasi siatkarze grali nadal bardzo dobrze, w kluczowych momentach pojawiał się również blok oraz zagrywka, która może nie przynosiła bezpośrednich punktów, ale mocno utrudniała grę rywalom. To jednak nie wystarczyło, by zapisać na swoje konto drugiej partii, gdyż rywale okazali się lepsi w tej części gry.

Tie-break był również bardzo wyrównany, choć lekką przewagę posiadali siatkarze z Chalina. Dzięki temu wypracowali sobie piłki meczowe, wykorzystując je za drugim razem, co oznaczało w praktyce końcowy triumf okraszony wspaniałą grą. Brawa należą się każdemu z zawodników, gdyż indywidualne laurki w tym przypadku nie mają najmniejszego sensu. Zwyciężył zespół, minimalnie tym razem lepszy zespół Żubrów Chalin, który zasłużenie mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Trzeba również przyznać, że siatkarze Wisły Krojczyn spisali się także znakomicie, a na pochwalenie zasługują również dwa kolejne drużyny, czyli nasz Team Volley Chalin oraz Impact Żuromin.

Na zakończenie turnieju, tak jak w przypadku pań, zostały wręczone nagrody indywidualne. Te trafiły w ręce zawodników Wisły Dobrzyń. Miano najlepszego rozgrywającego uzyskał Cezary Jaks, a tytuł MVP otrzymał Bartłomiej Jankowski.

Wyniki grupowe👇
Grupa A
👉Team Volley ChalinŻubry Chalin 1:2 (25:20, 20:25, 13:15)
👉Mazovia Gostynin – Żubry Chalin 0:2 (23:25, 13;25)
👉Mazovia Gostynin – Team Volley Chalin 0:2 (19:25, 13:25)
Grupa B👇
👉Gmina Lipno – Impact Żuromin 1:2
👉Wisła Krojczyn – Impact Żuromin 2:0
👉Wisła Krojczyn – Gmina Lipno 2:0

 

Półfinały
Team Volley Chalin Wisła Krojczyn 1:2

Żubry Chalin – Impact Żuromin 2:0

Mecz o 3. miejsce

Team Volley Chalin – Impact Żuromin 2:1

Finał

Żubry Chalin – Wisła Krojczyn 2:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 7 = 15