Wspaniały weekend Złotek, drugi triumf w ciągu dwóch dni!

Niezwykle pracowity weekend miały siatkarki Gamy Volley Chalin. Po w sobotniej przeprawie w Ciechocinku, w niedzielę występowały w Dobrzyniu nad Wisłą. Zmęczenie nie pokonało naszych zawodniczek, które zagrały kolejny rewelacyjny turniej i okazały się najlepsze w gronie czterech drużyn.

Z okazji 10-lecia powstania Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki przez całą niedzielę odbywał się turniej siatkarski kobiet i mężczyzn. Zmagania przed południem rozpoczęły panie, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Do zmagań oprócz siatkarek Gamy Volley Chalin zgłosiły się także zawodniczki AS Krojczyn, „Wiślanek” Wisły Dobrzyń nad Wisłą oraz Polonii Bytoń.  I trzeba przyznać, że był to trudny turniej.

Już w pierwszym spotkaniu „Złotka” zmierzyły się w derbach gminy Dobrzyń nad Wisłą z „Wiślankami”.  Inauguracyjny set pokazał, że to będzie ciężkie spotkanie. Nasze siatkarki zwyciężyły w nim po grze na przewagi do 24. Druga partia była nieco spokojniejsza w wykonaniu zawodniczek Gamy i zakończyła się wygraną do 19.

Drugi mecz grupowy nasze zawodniczki stoczyły z Polonią Bytoń. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, czyli od zwycięstwa w inauguracyjnej partii do 16. Następnie gra chalinianek się zacięła, a rywalki zdołały to wykorzystać. Grały dobrą i pewną siatkówkę, co pozwoliło im zremisować stan rywalizacji. Tie-break był niezwykle wyrównany, jednak w kluczowych momentach to siatkarki Gamy okazały się minimalnie lepsze, co pozwoliło im odnieść kolejne zwycięstwo.

Na zakończenie zmagań nasze zawodniczki zmierzyły się z AS Krojczyn. W przypadku wygranej chalinianki mogły cieszyć się z końcowego triumfu. Stawka tego meczu była więc wysoka, ale nie sparaliżowała poczynań siatkarek Gamy Volley Chalin. Spotkanie było stosunkowo wyrównane, jednak przebiegało pod kontrolą naszych zawodniczek. Chalinianki wygrały w dwóch setach, dzięki czemu zakończyły rywalizację z 8 punktami na koncie i zwyciężyły w turnieju.

Ciekawa rywalizacja toczyła się za to o kolejne miejsca. Polonia Bytoń oraz „Wiślanki” Wisła Dobrzyń nad Wisłą miały taką samą ilość zwycięstw, zgromadziły taką samą ilość punktów oraz miały identyczny stosunek setów. Lepszy bilans małych punktów zadecydował o tym, ze pierwsza z wymienionych drużyn zajęła drugie miejsce, a gospodyniom przypadła trzecia pozycja. Czwartą lokatą w turnieju mimo dobrej postawy musiały zadowolić się siatkarki z Krojczyna.

Na zakończenie zmagań wręczono również nagrody indywidualne. Karolina Czubakowska została uznana najlepszą rozgrywającą, a MVP całego turnieju została wybrana Marta Dąbrowska.

Wyniki siatkarek Gamy Volley Chalin:

Gama Volley Chalin – „Wiślanki” Wisła Dobrzyń nad Wisłą 2:0 (26:24, 25;15)

Gama Volley Chalin – Polonia Bytoń 2:1 (25:16, 19:25, 15:13)

Gama Volley Chalin – AS Krojczyn 2:0 (25:18, 25:20)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1