KALS mężczyzn: początek na 4+

Gdyby zastosować szkolną skalę i ocenić występ męskiej części Gamy Volley Chalin w drugiej kolejce (w pierwszej dla nas)  Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, to ze spokojnym sumieniem naszym siatkarzom za ich  grę należy się  4+. Na tę ocenę niewątpliwie złożył się świetny pierwszy mecz oraz 1,5 rozegranego seta w drugim spotkaniu. Niestety rezultat mógłby być lepszy, jeżeliby nie wziąć pod uwagę drobnego przestoju w spotkaniu z Agropolem, bowiem do idealnego weekendu niewiele brakowało.

Tak się złożyło, że zawodnicy Gamy Volley’a w inauguracyjnych ligę spotkaniach zmierzyli się z dwoma drużynami z miasta-gospodarza, czyli Nekomą oraz Agropolem. Jako pierwsi na przeciwko naszych siatkarzy stanęli gracze Nekomy i trzeba przyznać, że spotkanie z nimi od początku ułożyło się po myśli chaliniaków. Główna w tym zasługa bardzo dobrej zagrywki, która dawała nie tylko bezpośrednie punkty, ale też kontry, gdyż przeciwnicy nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej pierwszej akcji. Świetna dyspozycja w polu serwisowym przełożyła się również na odrzucenie zawodników Nekomy od siatki, a także ułatwiła przesuwanie się naszym siatkarzom w bloku (lub odpuszczania tego elementu gry). By nie być gołosłownym przewaga Gamy Volley’a szybko wzrastała (4;2, 7:4, 12:6, 15:8), co pozwoliło na spokojne kontrolowanie gry, a także na przeprowadzanie rotacji w składzie.

Nasz rozgrywający Patryk Jabłoński miał komfort w rozegraniu, gdyż zarówno środkowi, jak i lewe skrzydło funkcjonowało bez zarzutu. Bardzo dobrze funkcjonowały także organizacja gry w obronie oraz asekuracja, co pozwoliło na ograniczenie błędów do minimum. W efekcie zwycięstwo do 14 i prowadzenie w meczu. W drugim secie obraz gry się nie zmienił. Nadal bardzo dużo problemów rywalom sprawiała zagrywka, przez co po swojej stronie mieliśmy sporo przechodzących piłek, które wykorzystywaliśmy. Przebieg drugiej partii również był pod kontrolą naszych graczy i wygrana nie podlegała żadnym wątpliwościom.

Początek spotkania z Agropolem był znacznie bardziej wyrównany, gdyż obie drużyny grały punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 7:7, kiedy to nasi zawodnicy przejęli inicjatywę. Zdobyli trzy „oczka” z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:7. Niemniej, byliśmy świadkami długich akcji i rywale szybko zdołali zmniejszyć straty, by po chwili znowu przegrywać trzema punktami. Przy wyniku 15:12 dzięki bardzo dobrej zagrywce wzrosła do pięciu „oczek”. Wraz z dalszym przebiegiem partii siatkarze Gamy Volley’a zwiększali przewagę, głównie dzięki błędom rywali oraz aktywnej postawie w obronie i na bloku. To wszystko sprawiło, że wygraliśmy tę część gry do 18 i z optymizmem można było patrzeć w przyszłość.

Ta okazała się jednak nie najlepsza, ale początek drugiej partii nie zapowiadał niczego złego.  Stosunkowo szybko objęte prowadzenie 7:3 oraz kontrolowanie gry sprawiło, że można nawet było przypuszczać, że mecz zakończy się w dwóch setach, a przewaga będzie podobna do tej, którą osiągnął nasz zespół w pierwszej partii. Nic bardziej mylnego. Niestety zarówno na przyjęciu, jak i w elemencie ataku przydarzył się przestój, który sprawił, że ze stanu 14:11 dla Gamy, zrobiło się 14:16. Co prawda chaliniacy szybko doprowadzili do remisu, ale to rywale mieli większą kontrolę w tym momencie nad spotkaniem, dwukrotnie wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Doprowadzili nawet do piłek setowych i wykorzystali pierwszą możliwą okazję, gdyż po naszej stronie przytrafił się w najgorszym możliwym momencie błąd w ataku.

Całkowicie odmienny przebieg miał tie-break, gdyż to przeciwnicy szybko zdobyli kilka „oczek” przewagi (5:2, 8:4) i kontrolowali grę.  Ambitna postawa naszych zawodników spowodowała, że Ci walczyli do końca i udało im się obronić cztery piłki meczowe, a następnie samemu wypracować sobie dwie takie sytuacje. Niestety ta sztuka im się nie udała, a przy piątej próbie dla rywali mecz został zakończony na ich korzyść.

Można z pewnością czuć pewien niedosyt, choć początek ligi trzeba ocenić jako bardzo dobry w perspektywie występów na przestrzeni wielu kolejek.

Wyniki Gamy Volley Chalin:

Nekoma Kutno – Gama Volley Chalin 0:2 (14:25, 16:25)

Agropol Kutno Gama Volley Chalin 2:1 (18:25, 25:23, 19:17)

Skład Gamy Volley’a: Patryk Jabłoński (k.), Jarosław Łykowski, Jakub Tomczyk, Kacper Balcerowski, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski, Mariusz Jaroszewski, Krystian Kacprzak, Przemysław Gasik, Piotr Rohde, Patryk Leśniewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

40 + = 48