Kolejny bardzo dobry występ męskiej drużyny

Co występ, to znakomity rezultat. Męska część Gamy Volley Chalin w ubiegłą sobotę w Ciechocinku zajęła 3. miejsce w XII Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Ciechocinka rozgrywanym w tamtejszym Ośrodku Sportu i Turystyki.

Do rywalizacji w Ciechocinku zgłosiło się 6 drużyn. Oprócz zawodników Gamy Volley’a w akcji mogliśmy zobaczyć Kolorowe Motylki, Mogilno Team, Kisiel z Ryżem, Władcy Przestworzy oraz Paralityków. Mecze toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Tie-break rozgrywany był do 15 punktów.

Nasi siatkarze świetnie rozpoczęli turniej, bowiem od dwóch wygranych, W stosunku 2:0 pokonali Paralityków (25:11, 25:15) oraz Władców Przestworzy (21:9, 25:9). Niestety, następnie przyszła porażka z ekipą Kiśla z Ryżem. Przeciwnicy stosunkowo łatwo uporali się z chaliniakami, wygrywając do 17 i do 14.

W IV serii spotkań doszło do rywalizacji dwóch niepokonanych, jak dotąd drużyn, czyli wspomnianego wyżej Kiśla z Kolorowymi Motylkami, którzy bez straty seta we wcześniejszych spotkaniach pozostawili w pokonanym polu Władców Przestworzy, Mogilno Team oraz Paralityków. Jak się później okazało bez większych problemów uporali się również z zespołem Kiśla i pewnie zmierzali po turniejowe zwycięstwo. W międzyczasie kolejne pewną wygraną zanotowali gracze Gamy Volleya (25:13, 25:14 z Mogilno Team) i mieli wciąż szanse na pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

Niestety już pierwszy przegrany set starcia z Kolorowymi Motylkami oznaczał, że  pierwsze miejsce w klasyfikacji będzie należało do drużyny rywali. Nasi zawodnicy walczyli jednak o pełną pulę i drugi set po wyrównanej grze powędrował na ich konto. O wszystkim miał więc zadecydować tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się przeciwnicy, co przy jednoczesnym zwycięstwie Kiśla nad Władcami Przestworzy równało się z zajęciem trzeciej pozycji przez naszą drużynę.

Warto zaznaczyć, że zespoły z miejsc 4-6 były złożone z samych kobiet lub miały w swoich szeregach kobiety, co zasługuje na szacunek, gdyż panie podjęły rywalizację z męskimi ekipami.

Skład Gamy Volley’a: Jarosław Łykowski, Patryk Pączek, Kacper Balcerowski, Szymon Kuczmarski, Piotr Kielik, Patryk Jabłoński, Przemysław Nakonowski, Łukasz Zabłotowicz oraz Kamil Chłopecki

Wyniki:

Gama Volley Chalin – Paralitycy 2:0 (25:11, 25:15)

Gama Volley Chalin – Władcy Przestworzy 2:0 (25:9, 25:9)

Gama Volley Chalin – Kisiel z Ryżem 0:2 (17:25, 14:25)

Gama Volley Chalin – Mogilno Team 2:0 (25:15, 25:5)

Gama Volley Chalin -Kolorowe Motylki 1:2 (18:25, 25:23, 13;15)