KALS kobiet: siatkarki Gamy Volley Chalin z kompletem zwycięstw!

Dwa trudne mecze, ale najważniejsze, że dwa zwycięskie. Siatkarki Gamy Volley Chalin po niezwykle wyczerpującym okresie turniejowym sprostały kolejnemu wyzwaniu i pokonały Liderki Szczawin oraz Hurt-Pap Kutno i mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

Nasze siatkarki musiały radzić sobie w dwóch ligowych potyczkach bez Marty Dąbrowskiej, co jeszcze w tym sezonie nie miało miejsca. Pokazało to jednak głębie naszego składu, gdyż chalinianki spisały się wybornie i po raz kolejny nie musiały schodzić z parkietu pokonane.

W niedzielę (4 grudnia) pierwszymi rywalkami „Złotek” były Liderki Szczawin, z którymi nasze dziewczyny nie miały przyjemności się zmierzyć w rozgrywkach ligowych. Spotkaniu mogła więc towarzyszyć pewna niewiadoma, lecz chalinianki były przygotowane na każdy możliwy scenariusz. Pozwoliło im to w pełni kontrolować grę w obu partiach, co też miało przełożenie na ostateczny wynik. Sety wygrane do 21 i do 16 są tego najlepszym potwierdzeniem.

W drugim spotkaniu było znacznie trudniej, co mówi nie tylko sam wynik, ale również poziom gry. Na przeciw siatki stanęły bowiem miejscowe zawodniczki HURT-PAP Kutno. Wszyscy pamiętali niezwykle emocjonujący mecz obu drużyn z pierwszej serii spotkań zakończony zwycięskim tie-breakiem „Złotek”. I tym razem ten scenariusz się powtórzył, choć decydujący set nie kosztował już tyle nerwów naszych kibiców, Został rozstrzygnięty do 12. Więcej emocji przyniosły za to wcześniejsze sety. Inauguracyjny został zakończony dopiero po grze na przewagi i zakończył się zwycięstwem chalinianek. Drugi padł dosyć wyraźnie łupem miejscowych zawodniczek.

Niemniej dwa odniesione zwycięstwa czynią siatkarki Gamy Volley Chalin niepokonanymi i wszystkie osoby związane z klubem wypatrują z optymizmem kolejnych spotkań.

Liderki Szczawin – Gama Volley Chalin 0:2 (21:25, 16:25) MVP Meczu: Justyna Czerwińska

HURT-PAP Kutno – Gama Volley Chalin 1:2 (25:27, 25:18, 12:25) MVP Meczu: Marzena Wiśniewska

Skład Gamy Volley Chalin: Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska, Dagmara Kaźmierska, Aleksandra Kaźmierska, Paulina Piórecka, Natalia Grabkowska i Aneta Kurczewska