Siatkarki Gamy Volley Chalin nie schodzą z podium!

Sukces za sukcesem – tak można w skrócie określić ostatni czas w wykonaniu zawodniczek Gamy Volley Chalin. „Złotka” zagrały w ubiegłych tygodniach trzy turnieje i w każdym zajęły miejsce na podium! Mało tego, w dwóch okazały się najlepsze! 

Gostynin

W sobotę 20 listopada siatkarki Gamy Volley Chalin zagrały w Jesiennym Turnieju Siatkówki Kobiet, który odbywał się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Na starcie zawodów stanęły trzy drużyny, w tym reprezentantki gospodarzy Dream Team Gostynin, czyli zespół nauczycielek, który wracał do zmagań po dwuletniej przerwie. Rywalizacja toczyła się do trzech wygranych setów. 

Na początek zmagań drużyna gospodyń uległa wyraźnie Liderkom Szczawin Kościelny 0:3. Ten wynik oznaczał, przy systemie rozgrywek „każdy z każdym”, że potencjalna porażka z Liderem, będzie rzutować na brak turniejowego zwycięstwa. Nasze dziewczyny odpowiedziały na to wyzwanie rewelacyjnie, pokonując rywalki 3:1 mając przed sobą spotkanie z Dream Team Gostynin. W meczu z gospodyniami „Złotka” nie pozostawiły przeciwniczkom złudzeń i wygrały w trzech setach. 

Taki rezultat oznaczał turniejowe zwycięstwo. Dodatkowo indywidualnie została wyróżniona najmłodsza w naszym zespole niespełna 16-letnia Aneta Kurczewska.

Skład Gamy Volley Chalin:
Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska, Oliwia Fic, Aneta Kurczewska, Marta Dąbrowska, Natalia Grabkowska, Paulina Piórecka i Aleksandra Kaźmierska

Solec Kujawski

Znacznie większa stawka drużyn zgłosiła się do Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezesa Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tie Break Solec Kujawski. Nasze zawodniczki trafiły do grupy C, gdzie zmierzyły się z MUK XLO Toruń oraz LUKS Konopnicka Inowrocław. Mecze grupowe z powyższymi drużynami „Złotka” wygrały w dwóch setach. Warto zaznaczyć, że zarówno w tej fazie rozgrywek, jak i w późniejszych spotkania rozgrywane były przez dwa sety, a w przypadku remisu decydowała większa ilość zdobytych tzw. małych punktów. Ta zasada znalazła zastosowanie w meczu fazy play-off, gdzie nasze siatkarki zmierzyły się z drugim zespołem grupy B, czyli Royen MUKS XLO Toruń (zespół III-ligowy). Pierwszy set do 19 padł łupem rywalek, drugi do 18 zapisały na swoje konto chalinianki i to one mogły cieszyć się awansem do finałowej trójki.

W tej fazie oprócz naszych zawodniczek znalazły się również gospodynie turnieju, czyli pierwsza drużyna MUKS TIE BREAK Solec Kujawski, a także Culmen Chełmno. Oba zespoły rywalizują w III Lidze Kujawsko-Pomorskiej Kobiet, a w swoich składach mają zawodniczki z doświadczeniem na pierwszoligowych parkietach. W związku z tym, a także z brakiem możliwości przeprowadzenia zmian (na turniej pojechała szóstka siatkarek) „Złotka” rywalizowały prawie jak równy z równym w starciach z bardziej utytułowanymi przeciwniczkami. Niemniej, trzecie miejsce w takiej stawce zespołów należy uznać za ogromny sukces.

Warto także zaznaczyć, że Marzena Wiśniewska została wybrana najlepszą przyjmującą całego turnieju!!

Skład Gamy Volley Chalin: Marta Dąbrowska, Natalia Grabkowska, Paulina Piórecka, Julia Graczyk, Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska

Sompolno

28 listopada w sali gimnastycznej w Sompolnie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Początkowo do zawodów zgłosiły się cztery drużyny, lecz w ostatniej chwili z rozgrywek wycofał się AS Krojczyn. W trzyzespołowej stawce (Gama Volley Chalin, GKS Sompolno i Polonia Bytoń) gra toczyła się do dwóch wygranych setów do 25 zdobytych punktów w systemie „każdy z każdym”.

„Złotka” okazały się bezkonkurencyjne i wyraźnie pokonały wyżej wymienione drużyny. Turniej w Sompolnie był potwierdzeniem znakomitej formy, którą prezentują nasze siatkarki w ostatnim czasie, a także świetnym przetarciem przed meczami ligowymi. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki Polonii Bytoń, a na najniższym stopniu podium stanęły gospodynie. Warto dodać, że MVP całych zawodów została wybrana Marta Dąbrowska!

Skład Gamy Volley Chalin: Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska, Marta Dąbrowska, Aneta Kurczewska, Magdalena Nierychlewska, Natalia Ziemkiewicz, Karolina Czubakowska

Trzy turnieje, trzy miejsca na podium ( w tym dwa zwycięstwa) oraz trzy nagrody indywidualne – czego chcieć więcej?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 + = 54