KALS kobiet: mecz błędów na korzyść „Złotek”

Były piękne akcje, ale też i bardzo duża ilość niewymuszonych błędów. To drugie rzutowało bardzo na oglądanie widowiska, lecz punkty nie są przyznawane za styl, a za wynik końcowy. A ten jak najbardziej się zgadza. Gama Volley Chalin – Liderki Szczawin 2:0.

Siatkarki naszego klubu od bardzo dawna prezentują wysoką formę sportową i trzeba przyznać, że utrzymuje się ona niemal przez cały rok. Dlatego też można było przypuszczać, że będą chciały zakończyć ten rok ligowym zwycięstwem. 

Mecz z Liderkami Szczawin nasze reprezentantki rozpoczęły wręcz wybornie od zagrywki Marty Dąbrowskiej i prowadzenia 5:0 (cztery udane akcje + błąd rywalek w zagrywce). Jednak przeciwniczki szybko otrząsnęły się z tragicznego początku i same wyszły na prowadzenie. To, co pierwsze rzucało się w oczy to dwa odmienne style gry. Zawodniczki Lidera przede wszystkim starały się utrzymywać piłkę w górze i dostarczać ją na stronę naszych zawodniczek, nie popełniając przy tym błędów. Z kolei „Złotka” grały dojrzałą siatkówkę opartą na mocnych zbiciach, jednak zarówno na rozegraniu, jak i w ataku pojawiało się sporo niedokładności. W efekcie w początkowej fazie seta lepiej funkcjonowały przeciwniczki, będąc na minimalnym prowadzeniu. Jednak skuteczna zagrywka oraz ataki ze skrzydeł siatkarek Gamy Volley Chalin szybko spowodowały, że to „Złotka” wypracowały sobie przewagę i mogły kontrolować przebieg partii. Wyżej wymienione czynniki, a także mniejsza liczba błędów własnych zadecydowały o tym, że to nasze zawodniczki cieszyły się ze zwycięstwa 25:17.

Druga partia to niestety również spora liczba prostych błędów, ale przede wszystkim próba kombinacyjnej gry. Rozgrywająca Aneta Kurczewska mądrze kierowała piłki to do skrzydeł, to do swoich środkowych, nie zapominając również o drugiej linii. Ataki Marty Dąbrowskiej oraz Justyny Czerwińskiej z piątej strefy bardzo często zaskakiwały rywalki i przynosiły wiele punktów naszej drużynie. Drugi set układał się jednak tak, że praktycznie przez cały czas jego trwania to rywalki były z przodu. Zmieniło się to w końcówce, gdy bardzo dobra zagrywka pomagała w nadrabianiu strat. Dzięki momentami słabemu przyjęciu rywalek możliwe były kontry, a co najważniejsze były one pozytywnie kończone. Przy stanie 24:23 na zagrywkę weszła Marzena Wiśniewska, a jej serwis dał „Złotkom” zwycięstwo w drugiej partii i jednocześnie w całym meczu.

Siatkarki Gamy Volley Chalin miały też tego dnia mierzyć się z zespołem UKS Rutki Płońsk, ale rywalki nie stawiły się, przez co naszej drużynie przypadł walkower.

Gama Volley Chalin – Liderki Szczawin 2:0 (25:17, 25:23)

Gama Volley Chalin – UKS Rutki Płońsk walkower

Skład Gamy Volley Chalin:  Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska, Aleksandra Kaźmierska, Paulina Piórecka, Natalia Grabkowska, Karolina Czubakowska, Aneta Kurczewska i Marta Dąbrowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − = 12