KALS mężczyzn: kapitalny weekend naszych drużyn!

Cztery zwycięstwa i zero porażek to bilans naszych zespołów po ostatniej serii spotkań, która miała miejsce w weekend 8-9 stycznia. To jednak niejedyne dobre wiadomości, gdyż „Złotka” umocniły się na pozycji liderek Ligi, a męska drużyna z 3. miejsca awansowała do drugiej fazy rozgrywek, w której będzie walczyć o pozycje 1-6 w całych rozgrywkach.

To podsumowanie tym razem zaczniemy od panów, mimo że grali oni w niedzielę, a dziewczyny w sobotę. 

W ostatniej serii fazy grupowej nasi siatkarze zmierzyli się z dwoma zespołami gospodarzy, czyli Agropolem i Nekomą Kutno. Agropol mecz z Gamą Volley’em zaczął bardzo agresywną zagrywką, którą utrzymywał w zasadzie  przez cały mecz. Trzeba przyznać, że w początkowej fazie pierwszego seta sprawiała ona dosyć dużo problemów naszemu zespołowi, przez co Patryk Jabłoński nie mógł korzystać z usług swoich środkowych. Nie zawodzili jednak nasi skrzydłowi, którzy ciągnęli  grę i kończyli ataki nawet z niełatwych piłek. Wraz z upływem czasu nasza drużyna prezentowała się coraz pewniej i zdobywała kolejne punkty, wychodząc najpierw na prowadzenie, a potem wypracowując sobie kilkupunktową przewagę (17:14, 20:17). Panowie nie oddali jej już do końca i wygrali tę część gry do 20.

W drugiej partii siatkarze Gamy Volley’a zachowali luz w grze z końcówki inauguracyjnego seta, co sprawiło, że Jablonski miał pełne pole manewru, jeśli chodzi o rozgrywanie. Świetnie wyglądała po raz kolejny jego współpraca z Piotrem Kielikiem, który zasłużenie zgarnął tytuł dla najlepszego gracza meczu. Bardzo dobre zawody rozgrywał również Mariusz Jaroszewski. Nasz libero był tam, gdzieś powinien być i w niejednej sytuacji wyciągał kolegów z opresji. Dokładał również  do tego bardzo dobre przyjęcie, co można uznać za występ kompletny. Dzięki dobrej dyspozycji całej drużyny drugi set zakończył się jeszcze większym zwycięstwem niż pierwszy, gdyż siatkarze Gamy wygrali ją do 17.

Na mecz z Nekomą grający trener Jakub Tomczyk zdecydował się na kilka zmian i na boisko weszli m.in. Piotr Rohde czy Krystian Kacprzak. Widać było przez to w niektórych sytuacjach sporo nerwowości oraz niedokładnych zagrań, jednak to nie miało zbyt wielkiego wpływu na wynik. Siatkarze Gamy grali pewnie w polu serwisowym, a rywale mieli bardzo dużo problemów z dokładnym przyjęciem zagrywki. Na palcach dwóch rąk można również wyliczyć ich udane mocne ataki przez całe spotkanie. Siatkarze Nekomy popełniali sporo niewymuszonych błędów, czego najlepszym dowodem jest fakt, że przy stanie 22:22 w drugim secie ich trzy własne błędy w ataku pozwoliły nam na odniesienie zwycięstwa. Na tle rywali z Kutna mocno wyróżnik się Krystian Kacprzak, który przede wszystkim dzięki swej dynamice potrafił przebijać się przez blok rywali  lub go omijać, co dawało nam sporą ilość punktów.

W efekcie końcowym Gama Volley pokonał Nekomę w dwóch setach (25:18, 25:22) i nasi zawodnicy mogli cieszyć się z awansu do walki o miejsca 1-6 w KALS.

Wyniki:

Agropol Kutno – Gama Volley Chalin 0:2 (20:25, 17:25)

Nekoma Kutno – Gama Volley Chalin 0:2 (18:25, 22:25)

Skład Gamy Volley: Patryk Jabłoński, Jarosław Łykowski, Krzysztof Natkowski, Szymon Kuczmarski, Przemysław Nakonowski, Piotr Kielik, Mariusz Jaroszewski Krystian Kacprzak, Piotr Rohde, Jakub Tomczyk

Kolejny świetny weekend za sobą mają „Złotka”, które w sobotę odniosły dwa bardzo ważne zwycięstwa. Najpierw po ciężkim meczu pokonały po tie-breaku ZS Żychlin. Lepiej to spotkanie zaczęły rywalki, które wygrały pierwszą partię. Dwa kolejne sety padły łupem naszych siatkarek, które mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa. 

Mniej nerwów „Złotka” kosztował kolejny mecz z Hurt-Pap Kutno, choć to spotkanie również nie należało do najłatwiejszych. Gospodynie postawiły bowiem bardzo trudne warunki, lecz ich gra w ostatecznym rozrachunku nie wystarczyła do zwycięstwa. Dwa wyrównane sety zakończyły się stosunkowo minimalnymi wygranymi „Złotek”. Dzięki tym dwóm zwycięstwom żeński zespół Gamy Volley Chalin nadal jest niepokonany w lidze i z kompletem 9 zwycięstw pewnie dzierży palmę lidera. 

ZS Żychlin – Gama Volley Chalin 1:2 (25:21, 21:25, 8:25)

HURT-PAP Kutno – Gama Volley Chalin 0:2 (20:25, 23:25)

Skład Gamy Volley Chalin: Aneta Kurczewska, Marzena Wiśniewska, Marta Dąbrowska, Paulina Piórecka, Julia Graczyk, Natalia Grabkowska, Aleksandra Błażejewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1