Złotka poza podium w Bydgoszczy!

W tym sezonie rzadko się zdarza naszym siatkarkom, by w turnieju zajmowały miejsca niższe niż trzecie. Niemniej, to właśnie stało się w turnieju w Bydgoszczy. Trzeba przyznać, że Złotka choć były czwarte, uzyskały bardzo wartościowy wynik, biorąc pod uwagę niezwykle mocną stawkę drużyn.

W poprzednią sobotę siatkarki Volley Chalin zagrały w I Wielkanocnym Turnieju Siatkarskim o Puchar Pater-Travel i Dyrektora XI LO w Bydgoszczy. Złotka trafiły do grupy wraz z 4FUN Pater-Travel 2, ZND Hybrydy Poznań oraz  Volleybanda Poznań. Chalinianki pewnie w spotkaniach grupowych pokonały dwa pierwsze wymienione zespoły. Starcie z Volleybandą Poznań padło za to łupem rywalek i nasze reprezentantki zajęły 2. miejsce w grupie.

Półfinał

Volley Chalin – No Name Solec Kujawski 0:2

Po wyjściu z grupy z drugiego miejsca nasze zawodniczki zmierzyły się ze zwyciężczyniami przeciwnej grupy, czyli drużyną No Name Solec Kujawski. Już od pierwszych piłek było widać, że przeciwniczki prezentują niezwykle wysoki poziom. Rywalki zaczęły agresywną zagrywką, co powodowało kłopoty z przyjęciem siatkarek z Chalina oraz przejrzystym wyprowadzeniem pierwszej akcji. Chalinianki mimo bardzo mądrych i mocnych ataków nie mogły dobić się do „pomarańczowego”, gdyż zawodniczki z Solca odbijały praktycznie wszystko na naszą stronę, mając raz trochę szczęścia, a dwa znakomicie ustawiając się w obronie.  

Niemniej, Złotka dzielnie stawiały czoła przeciwniczkom. W miarę trwania spotkania podejmowały większe ryzyko w polu serwisowym, co niestety skutkowało błędami. Jednak ryzyko to należało podjąć, gdyż siatkarki No Name brylowały warunkami fizycznymi, a w dodatku przy każdym ataku stawiały nasze zawodniczki musiały mierzyć się z podwójnym blokiem. Warto również wspomnieć, że w ofensywie Złotka ciągnąć próbowała Natalia Ziemkiewicz, ambitnie wspierana przez Julię Graczyk. 

To, co dało się zauważyć na plus to przede wszystkim gra w obronie i asekuracji. Powoli staje się to znakiem rozpoznawczym chalinianek, które żadnej piłki nie oddają za darmo. Niestety ambicja i duże chęci nie wystarczyły na No Name Solec Kujawski. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć okazję do rewanżu.

Mecz o 3. miejsce

4fun Pater Travel – Volley Chalin 2:0

Podobnie jak w półfinale, tak w spotkaniu o najniższy stopień podium, kluczowym aspektem była zagrywka. Obie drużyny świetnie spisywały się w tym elemencie i zdobywały dużo punktów wykorzystując dyspozycję w polu serwisowym. Po raz kolejny dało odczuć się również znacznie lepsze parametry fizyczne przeciwniczek, choć w meczu z 4fun Pater Travel nie był to czynnik decydujący. Nasze siatkarki w pełni wykorzystywały swoją mobilność, spryt oraz umiejętne ustawianie się w obronie. Akcje były długie i rzadko kończyły się w pierwszym uderzeniu. Przez większość spotkania to rywalki były kilka „oczek” z przodu, lecz siatkarki Volley Chalin nie ustępowały bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Spotkanie z gospodyniami turnieju w oczach postronnego obserwatora mogło mieć zdecydowanie wyrównany przebieg i też takie było.

Niestety w końcówkach obu partii brakło nieco chłodnych głów, dokładności w dograniu piłki czy też samym ataku. Widoczne to było zwłaszcza w pierwszym secie, gdzie dzięki kapitalnej zagrywce kapitan Natalii Grabkowskiej oraz świetnym, mocnym atakom jej imienniczki – Ziemkiewicz, nasze zawodniczki nie potrafiły wykorzystać przewagi sytuacyjnej. Ten sam scenariusz pojawił się również w drugiej partii. Ponownie w rolach głównych wystąpiły Grabkowska i Ziemkiewicz. Ta pierwsza serwowała asa za asem, druga przełamywała przeciwniczkom palce w ataku. Trzeba przyznać, że cała drużyna pięknie uzupełniała popisy tych dwóch siatkarek, gdyż pełniły one ważną rolę zarówno w asekuracji, jak i dokładnym dogrywaniu piłek.

Tym bardziej szkoda, że nie udało się wygrać tego spotkania, choć swoją postawą dziewczyny na to z pewnością zasługiwały. Rywalki na przestrzeni całego meczu nie były wyraźnie lepsze, lecz w najważniejszych momentach potrafiły lepiej opanować emocje i wykorzystać błędy Złotek. 

Skład Volley Chalin: Paulina Piórecka, Marzena Wiśniewska, Julia Graczyk, Aneta Kurczewska, Aleksandra Kazimierska, Aleksandra Błażejewska,  Natalia Ziemkiewicz, Karolina Czubakowska, Magda Zawadzka, Natalia Grabkowska (k.)

Trener: Michał Rowicki

Życzymy bardzo dużo zdrowia Marcie Dąbrowskiej oraz Justynie Czerwińskiej, które zmagają się z poważnymi kontuzjami i przez pewien czas nie obejrzymy ich w barwach naszej drużyny.

Klasyfikacja generalna turnieju:

1️⃣ Miejsce drużyna No Name🥇
2️⃣ Miejsce drużyna Volleybanda🥈
3️⃣ Miejsce drużyna 4FUN Pater-Travel 🥉
4️⃣ Miejsce drużyna Volley Chalin
5️⃣ Miejsce drużyna MUKS X LO Toruń
6️⃣ Miejsce drużyna Volleystal Grudziądz
7️⃣ Miejsce drużyna 4FUN Pater-Travel 2
8️⃣ Miejsce drużyna ZND Hybrydy Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =